Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 11:28 Bu haber 2456 kez okundu
 
İLÇEMİZİN 2. SPOR SALONU TÖRENLE AÇILDI
- Haberi
İLÇEMİZİN 2. SPOR SALONU TÖRENLE AÇILDI

İlçemizde yapımı tamamlanan 2. spor salonu törenle açıldı. Cumhuriyet Ortaokul bahçesinde açılan spor salonuna Şehit Erkan Tümer adı verildi.

Geçen hafta salı günü düzenlenen törenle açılan Şehit Erkan Tümer Spor Salonu’nun yapımına 2017 yılında başlanan ve eksiklerinin tamamlanmasıyla açılan salon 1,5 milyon liralık ödenekle yapıldı.

Tamamlanan salon, ilçemizdeki 31 Ağustos Spor Salonu yanında okulların sportif faaliyetlerinde hizmet vermek amacıyla yapıldı. 

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti okundu. Salondaki törende bir konuşma yapan Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, çocuklarımızın sportif faaliyetlerde başarı sağlamaları ve olanaklardan yararlanmaları için iyi düşünülmüş bir proje olduğunu belirtti. Aynı zamanda salona 2016 yılında Ankara’da şehit olan Astsubay Erkan Tümer’in adının verilmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

2016 yılında Ankara Merasim Sokak’taki patlamada şehit olan Banaz köylü Erkan Tümer’in adı daha önce de Eryaman’da bir ilkokula verilmişti.
Salonun ilçeye kazandırılmasında önemli katkıları olan Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’ya, ödeneğin aktarılmasında katkısı olan İl Genel Meclisi Üyesi Abdulkadir Kılınç’a ve belediye arsasına ek olarak yanındaki arsanın alınarak kamulaştırılmasında büyük gayret gösteren Cumhuriyet Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Halil Uzunoğlu’na özverili gayretlerinden dolayı plaket verildi.
Ayrıca ilçemizde Şehit Erkan Tümer’in anısına düzenlenen okullar arası Futsal Turnuvasında birinci olan Mehmet Makbule Erdem İlkokulu, Ortaokullar arası erkekler kategorisinde birinci olan Cumhuriyet Ortaokulu,Ortaokullar arası kızlar kategorisinde birinci İmam Hatip Ortaokulu’na kupaları İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar,
İlkokullar arası Futsal Turnuvasında ikinci olan Şehitler İlkokulu, Ortaokullar arası erkekler kategorisinde ikinci olan 31 Ağustos Ortaokulu, Ortaokullar arası kızlar kategorisinde ikinci Hatıplar Ortaokulu’na kupaları Belediye Başkanı Zafer Arpacı, 
İlkokullar arası Futsal Turnuvasında üçüncü olan Mahire Eynel İlkokulu, Ortaokullar arası erkekler kategorisinde üçüncü olan Halime Ali Kaya Ortaokulu, Ortaokullar arası kızlar kategorisinde üçüncü Cumhuriyet Ortaokulu’na kupaları İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Akpınar tarafından verildi.
Açılış programının ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin bir yıldır yaptığı resim, elişi çalışmalarının sergileri düzenlendi. Katılımcılar tarafından gezilen sergi mükemmel olarak değerlendirildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: İLÇEMİZİN, 2., SPOR, SALONU, TÖRENLE, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı