Yazı Detayı
14 Mart 2017 - Salı 16:02 Bu yazı 9017 kez okundu
 
YALNIZ DEĞİLİM (İÇİMDEKİ BEN)
Belkıs Sağlık Sümer
 
 

İradesi cılız, karakteri güçsüzlerin ürettikleri gibi minnacık şeyler üreten bir korkak olmayı reddediyorum!!! Titreme, korkma!
Çünkü ben, gerçekte yalnız değilim. Sevilmeyen, uygun olmayan her şeyi gidermede, bütün olumsuzluklarla baş etmede bana yardımcı olarak görünmez kuvvetlerle çepe çevre sarılıyım.
Konuşmadan sessiz kaldığımda içimde bulunan YÜCE BENLİĞİN tüm kontrolü ele almasına izin vermiş olacağım. O yüce benliğime tamamen sadık kalacağım. Hak ve doğru olduğuna inandığım düşüncelerimin arkasındayım. Yapacağımın en iyisini yapmamın, kendi menfaatiminde yararına olduğunun farkındayım.
Hikmet ve bilgeliği kendime ve başkalarına karşı basiretli bir şekilde davranabilmek için istiyorum. İrade gücümü kullanarak, bütün cesaretimle yapmak istediğim şeyi yapıyorum. Yapmak istediğim her şeyi yapmaya, olmak istediğim her şeyi olmaya gücüm var. Cesaretim var çünkü istiyorum.
Vücudumdaki her bir hücre, yaşam heyecanıyla dopdolu. Vücudumun her bir parçası kuvvetli ve sağlıklı, şükürler olsun. Zayıf olmayacağım kendi kendimin efendisi olacağım. Bir dahaki sefere daha dikkatli olmalısın. Bugün hata yapsam da bende insanım kendimi affedeceğim, ufacık şeyleri kafama takıp, sinirlenip öfkelenmeyeceğim. Sakin olmaya niyet ediyorum ve durumlar neyi getirirse getirsin, ne kadar farklı şartlar içinde olursam olayım, kendimi kontrol edeceğim. Bundan böyle kendimi kontrol edemediğimi ifade eden her türlü belirtiden kurtulmaya karar veriyorum.
Stresle baş etmeyi deneyimledikçe, öğrendikçe yollar bana açılacaktır. Ben kendimi nasıl olarak düşünüyorsam oyum. Beni zayıflatan ve ürkek hale getiren bütün düşüncelere kendimi kapatacağım. Benim iradem de herhangi başka birinin ki kadar kuvvetli.
Becerebileceğim en iyi şekilde yaşayacağım. Hikmetli bilgi edinecek, kendimi bilmede ilerleyecek, başkalarına yardım etme mutluluğu ve gücünü kazanacağım. OLGUN ÜST BENLİĞİME GÖRE YAŞAYACAĞIM Kİ BANA SADECE EN GÜZELİ VE EN İYİSİ GELEBİLSİN…
Belki sizler de hayatınızda yaşadıklarınızdan ders çıkarıp yeni kararlar almak istersiniz.
Sevgiyle kalın görüşmek üzere. Hayatınıza dair bütün iyilikler güzellikler sizlerle olsun...

 
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı