İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 07:42 Bu haber 4426 kez okundu
 
Gündem Haberi

İlçemiz Ziraat Odası Başkanlığı üreticileri bu yıl sekizincisi düzenlen Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na götürdü.

Afyonkarahisar Kültür Park ve Fuar Alanı’nda sekizinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Pazar günü Ziraat Oadası tarafından tahsis edilen yaklaşık 50 araç tarım fuarına gitti.

Değişik teknolojilerin olduğu fuarda gerek yazılı gerekse görerek bilgi edinen çiftçilerin bilgilendirilmesi hedeflendi.
Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü.
Yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarda yerli ve yabancı 128 firma stant açtı. Fuarın açılış töreninde yapılan konuşmalarda, gelişen dünya koşullarında özellikle tarımda verimlilik ve rekabet gücünün yakalanması için teknolojinin etkin kullanılması gerektiğine dikkat çekilirken, bu noktada ihtisas fuarlarının önemli bir misyonu yerine getirdiği ifade edildi.
İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Etem Erdem; “İlçemiz üreticilerini her yıl bu fuara  katılmalarını sağlıyoruz. Amacımız üreticimizin bilinçlenmesi, farklı makine ve tarım aletlerini tanımalarıdır. Bu yıl gene ilçemizden 50 araç toplamda yaklaşık olarak bin kişiyi fuara getirdik. Fuar olayına önem veriyoruz çünkü üreticimiz ne kadar bilinçlenirse biz amacımıza ulaşmış oluruz” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı