Yazı Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 17:33 Bu yazı 2301 kez okundu
 
DOST KİM DÜŞMAN KİM?
Orhan Sunal
orhansunal@hotmail.com
 
 
Geçen hafta vatandaşların ihbarı üzerine özellikle Banaz Devlet Hastanesi Acil girişi bahçesindeki çok sayıda sokak köpeğinin hastane çalışanlarına ve vatandaşlara rahatsızlık verdiği yönünde duyumlar aldık. Yerinde yaptığımız incelemeler sonucunda durumun gerçekten bize aktarıldığı gibi olduğunu gördük ve “SOKAK KÖPEKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR” başlıklı bir haber yaptık. Haberin detayında ise bu sahipsiz sokak köpeklerinin yetkililerce toplanarak barınağa alınması gerektiğini belirttik.
Biz bu köpekleri zehirleyin, öldürün, işkence edin demedik. Bizler de insanız şükür vicdanımız da var. Her neyse biz haberi yaptık. Yaptığımız haberleri sosyal medya grubumuzda da paylaştık. Altına olumlu-olumsuz çok sayıda yorumlar yapıldı. Daha sonra başka bir sosyal paylaşım platformuna baktım ki bazı hayvansever (!) arkadaşlar haberin sadece başlığını okuyarak bizleri ve özellikle beni resmen linç etmişler. Gerek yaptığım mesleğe layık olmadığımı gerekse hayvan düşmanı olduğumu, bu hayvanlara karşı insanları kışkırttığımdan tutun ve bunun yanında bir sürü hakaretler yapılmış.
Ben bu yorumları, paylaşımları yapan arkadaşlara haberin detayını okumadan önyargı ile davrandıklarını hatırlatmak istiyorum. Hayvan sevgisi gösteriş için yapılmamalıdır. İlçe içindeki sokak hayvanlarını göz önünde bulunduran sevgili hayvansever kardeşlerimiz. Gidin de belediye çöplüğünde açlıktan kıvranan köpeklere bir bakın. İsmini belirtmek istemeyen bir arkadaşımızın çöplüğü mekan tutmuş köpekler için hazırladığı yiyecekleri vermeye gittik. İnsanın içi parçalanıyor. En az 60-70 köpek, yavrularıyla birlikte yaşam savaşı veriyor. İşte burada değerli hayvansever kardeşlerimizi aradı gözlerim. Bilgisayar klavyesi önüne geçipte hayvanları korumak sadece reklam amacıyla yapılan bir faaliyet olarak adlandırılabilir. 
Bizler de elimizden geldiği kadar sokak hayvanlarına destek oluyoruz. Amacımız bu hayvanlar sokaklarda dolaşıp birilerinin verdiği artıklarla karnını doyurmasın. Daimi olarak ihtiyaçlarının karşılanacağı bir ortam olsun. Bizim amacımız bunları soğuktan, yağmurdan, çamurdan uzak ve günlük karınlarını doyurabilecekleri bir ortama kavuşsun.
Ayrıca bizler bu haberi yapmakla insanları hayvanlara düşman yapmayı değil, sokakta başıboş hayvanların görevli birimler tarafından sahip çıkılmasını amaçlamaktayız.
Bunu anlamak bu kadar mı zor!...
 
Etiketler: DOST, KİM, DÜŞMAN, , KİM?,
Yorumlar
Haber Yazılımı