Yazı Detayı
12 Nisan 2022 - Salı 18:19 Bu yazı 566 kez okundu
 
SAMİMİYET BİRAZ
Kürşat Kacargil
 
 
Rus-Ukrayna savaşı, petrole gelen fahiş zamlar, ayçiçek yağı almak için verilen mücadele. Kar-kış, doğalgaz, akaryakıt ve elektrik faturalarının katlanılmaz seviyelere gelmesi. Hayatımızda iyi yada kötü etki eden ne varsa, bizi yönetenlerin kararlarıyla direk ilgili. Yani siyasi!..
İlçemizde yıllardır çözülmeyen sorunlar; okullar, M.Y.O’nun ilçeye yeterli katkıyı verememesi, Hastanenin işlevsizliği, kültür sanat etkinliği fakirliği, sokak hayvanlarının sorunu, cadde ve sokakların düzensiz ve temiz olmaması, kent kültürünün oluşamaması... Dedikodudan öteye geçemeyen, kişisel hırs ve çıkarların gözlerini kör ettiği KASABA Politikacılarının eseri. Siyaset yapma tarzını koltuğa yapışmak, çıkar ve ego tatmini, güven vermeyen, dedikodudan beslenen bir profil çizerek yapanların eseri. Bu anlayışın dün ilçemize ve topluma faydası olmadığı gibi, yarında olmayacak.
İdealleri, hayalleri, toplumun çıkarlarını savunma isteği - tutarlılığı - mücadele azmi olmayanların, toplumu temsil etmesini sorunlarına çözüm üretmesini beklemeyemeyiz.
Samimiyetten uzak, sorunları kavramayı bırakın, sorunun yaratıcısı ve kalıcılaşmasını sağlayan bu siyaset yapma anlayışından uzaklaşmadığımız sürece, ilçemiz modern görünümlü bir kasaba olmaktan öteye gidemeyecek.
Eşme’de Milli Eğitim’le ilgili sorunlar çözülebiliyor da, Banaz’da çözülemiyorsa bunda başta sorumlu AKP temsilcileridir. Uzun süredir yaşanan bu sorunları “SIK SIK” gündeme getirmeyen, toplumsal muhalefeti örgütlemeyen ve toplumu bilgilendirmeyen CHP temsilcileri de ikinci sorumludur.
Sizin tuzunuz kuru olabilir ama vatandaşın sorunları ile ilgilenmeyecekseniz! Ne diye o makamları işgal ediyorsunuz. Dedikodu yapmaktan biraz başınızı kaldırın.
İLÇE GÜNDEMİNDEKİ SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETİN.
 
Etiketler: SAMİMİYET, BİRAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı