Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 09:31 Bu haber 3712 kez okundu
 
- Haberi

    Önümüzdeki günlerde ilçemizde yapılacak olan Esnaf Odası seçimlerinde başkanlık yarışı hızlanıyor. Oda başkanlığı için ilk resmi adaylığını açıklayan kişi İbrahim Gündüz oldu.

İbrahim Gündüz kendisini şöyle anlattı. 1976 doğumluyum. Merhum Marangoz Fahri Gündüz’ün oğluyum. Lise mezunu ve 3 çocuk babasıyım. 2011 yılında Banaz Esnaf Odasında düzenlenen KOSGEP Girişimcilik Programı kursunun Banaz’da yapılmasına öncü olarak emek verdim. Bu kurs sonunda Banaz’da KOSGEP Girişimcilik Kursunu 1. bitirerek esnaflığa resmi olarak başladım.

Daha önce bir süre Dümenler Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcılığı yaptım.
2017 yılından bu yana Yeşil Banaz Avcılar ve Atıcılar Derneği’nde şerefle başkanlık yapmaktayım. Başkanlığım süresince avcı kardeşlerimle birlikteliği, beraberliği yönetimimle sağlayıp şenlikler, toplantılar ve geleneksel atış yarışları yaptık. Bu faaliyetlerin sonunda toplanan gelirlerle Banazımızın değerli şehitlerine ithafen Jandarma karakolu-muzun karşısındaki Banaz Şehitler Anıtı’nı yaparak değerli Banazımıza kalıcı bir eser bırakma ilkesiyle ve Aziz Şehitlerimize vefa borcumuzu bir nebze olsa da ödemeye çalıştık.
Uzun yıllar babamla ve kendi başıma yaptığım esnaflıkta öğrendiğim ve sürekli karşılaştığım her türlü sorunu bilmekteyim. Tüm esnafların sorunlarının birliktelikle çözüleceği kanaatindeyim.
Bu sebeple; tek yumruk olarak tüm esnaflarımızın birleşebilecekleri sosyal, kültürel faaliyetlerin geliştirileceği bir oda hayaliyle, genç esnaf adaylarının önünün açılması gerektiğini düşünüyorum.
Sözüne güvenilir, hedefleri ve hayalleri yüksek, kaliteli bir yönetim kurulu oluşturup Banaz Esnaf ve Sanaatkarlar Odası başkanlık adaylığımı sizlere açıklamaktan onur ve şeref duyuyorum.
Siz değerli esnaf arkadaşlarımın beni ve değerli yönetim kurulunu göreve layık görürseniz görevi aldığımız ilk günden son güne kadar azim ve şevkle hayallerimizin doğrultusunda çalışacağımıza söz veriyorum.
 
HEDEFLERİMİZİ ŞÖYLE SIRALAYABİLİRİZ.
1- Güler yüzlü ve 7/24 ulaşabileceğiniz bir yönetim.
2- Tüm meslek dallarından bir temsilciyle sürekli istişare içinde o meslek dalının özelindeki her soruna çözüm üretmek.
3- Bu süreçte esnaf kardeşlerimize gerekli eğitimi sağla-yarak; sel, yangın, deprem vb. hallerinde acil durum ve afet müdahale sivil kuruluşu kurmak.
4- Spor sağlıktır, sağlık genç bir vücuttur, beyindir ilkesine istinaden spor takımları kurarak amatör aktivitelerle esnafları ve gençlerimizi spora ve sanata teşvik edeceğiz.
5- Bayan esnaf ve esnaf eşi kardeşlerimize hitap edebilmek ve daha aktif hale getirmek amacıyla ürettiklerini ve el becerilerini daha kolay pazarlamak amacıyla belediyemizle istişare ederek, yaz aylarında gurbetçi kardeşlerimize ulaşabilmesi için yılda bir ay stand ve pazar kuracağız.
6. Yönetim kurulundaki özel bölümle bayan esnaflarımızın sorunlarına cevap verebilecek bir bölüm oluşturacağız.
7- Devletin tüm mercilerinden kurumumuzla ilgili gerekli izinler alınarak odamızın bünyesinde (Acil Durum Yardım Fonu) kurmak. Böylece kurulan fonun havuzundaki birikimle, iş kazası, ölüm, yaralanma, doğal afet gibi durumlarda ilk destek, ilk nefes olarak esnaf kardeşliğini sağlamaya çalışacağız.
İlk aşamada tespit ettiğimiz eksiklik ve yapılması gerekenleri bu şekilde tespit ettik. Ancak zaman içinde Banaz Esnaf Odası’nı hak ettiği yere hep birlikte getireceğimize inanıyorum.
                             Saygılarımla... İBRAHİM GÜNDÜZ
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı