Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 10:23 Bu haber 660 kez okundu
 
BANAZ’DA SPOR BİTTİ Mİ?
- Haberi
BANAZ’DA SPOR  BİTTİ Mİ?

Uşak 1. Amatör kümede kuralar çekildi. Mücadele edecek takımlar sosyal medyada paylaşılınca ilçemizdeki 2 takımın gruplarda yer almadığı görüldü.
Evet, ilçemizde faaliyet gösteren, ilçemizi temsil eden Banazspor ve Banaz Özlemspor Uşak bölgesindeki müsabakalara katılmayacak. Geçen yıl neredeyse Bölgesel Amatör Lige katılmaya aday olan 2 takımda ne yazık ki adeta kilit vurulmuş duruma gelmişlerdir.
Amatör spor zor iştir. Yani aslen adı amatör olsa da mevzuatı yönünden profesyonel liglerle aynı, gelir yönünden oldukça kısıtlı, masraf yönünden parana göre gücün olması, amatörü bitirmiştir. 
Burada takımların yönetimlerini suçlamak en basit iştir. Ancak 16 bin nüfuslu bir ilçede playoff mücadelesi yapan takımın maçını 20-30 kişi geliyorsa öncelikle herkes kendisini suçlamalıdır. Diğer türlü kulüp başkanlarını suçla, iş bitsin...
Aylardır Banazspor ve Banaz Özlem’in el değiştireceği, birilerinin sahip çıkarak ilçedeki sporun yalnız bırakılmayacağı yönünde haberler vardı. Ancak son dakikaya gelindiğinde bunların gerçekleşmediği ve bir zamanlar 4 olmasına rağmen şimdilerde 2 takımı olan ilçede spor temsilcisinin kalmadığı öğrenildi. Bu acı bir durumdur. Gençleri sokaklarda sahipsiz, kendi halinde bırakmak demektir.
Belki bu konularda kulüp başkanları da suçlu olabilir ama kendileri çoğu zaman tüm Banazlıları takımlarına sahip çıkmaları için çağrıda bulunduklarına şahidiz. 
Sonuç olarak maddi olanaksızlıklardan dolayı ilçemiz takımları Uşak ilinde maçlara katılmıyorlar. Bunun suçu tüm Banazlılarındır ve Banaz için bir ayıptır. Ve Banaz her şeyde olduğu gibi sporda da sahipsiz ve garip bırakılmıştır.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: BANAZ’DA, SPOR, , BİTTİ, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı