Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 09:43 Bu haber 900 kez okundu
 
MİLLİ EĞİTİM’İN PROJESİNE AJANSTAN ONAY
- Haberi
MİLLİ EĞİTİM’İN PROJESİNE AJANSTAN ONAY

Banaz Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 270 bin liralık hibe destekli projesi onaylandı İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri (YENEP) projesi Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilip yapılması için onay verildi.

Banaz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca konu ile ilgili şunları kaydetti; Banaz Halk Eğitim Merkezi binasının giriş katında bulunan iki sınıfına “Beceri Atölyesi ve Robotik Kodlama Yazılım Sınıfları oluşturulacaktır. Projemiz 90 hibe almış bulunmaktadır. Projemizin toplam bütçesi 270 bin artı KDV.
Banaz’a kazandıracak olan bu yeni nesil robotik kodlama ve beceri atölyeleri projemize destek olan başta Banaz Kaymakamımız Oğuz Alp Çağlar’a, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’ya ve Semitaş sahibi Hüsnü Çakın’a tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum .
Bu yeni nesil beceri ve robotik kodlama sınıflarımızdan okul öncesinden lise ye kadar tüm öğrencilerimiz faydalanacaktır.
Projemizin ismi “Banaz Kendin Yap Atölyesi” gelecek yazılımla şekillenecek. Banaz’dan neden yazılım mühendisi çıkmasın ifadelerini kullandı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: MİLLİ, EĞİTİM’İN, PROJESİNE, AJANSTAN, ONAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı