İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 09:34 Bu haber 1950 kez okundu
 
TAŞIYICILARA VEKİL DESTEĞİ
• Uşak Milletvekili Özkan Yalım Banazlı Taşıyıcıları Ziyaret Etti
- Haberi
TAŞIYICILARA VEKİL DESTEĞİ

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, son günlerde akaryakıt fiyatlarındaki artışlar sonrası yaşanan olumsuzlukları değerlendirmek üzere Banaz Taşıyıcılar Kooperatifi merkezini ziyaret ederek kamyoncuların dertlerini dinledi.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde yağmur gibi gelen zamlar bütün vatandaşları büyük kaygıya sokmuştu. Tüm esnaflarla birlikte kamyoncu esnafı da yükselen akaryakıt fiyatlarının karşısında çaresiz kaldı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’da geçtiğimiz günlerde kamyoncu esnafının sıkıntılarına dikkat çekmek amacıyla İstanbul’dan ücretli yoldan geçerek İzmir’e kamyon kullanarak gelmişti. Yalım, bu doğrultudaki gelişmeleri anlatmak, Banazlı kamyoncuların dertlerini dinlemek amacıyla ilçe yönetimiyle birlikte Banaz Kamyoncular Kooperatifini ziyaret etti.

İlçemizdeki kamyoncu esnafı, tüm ülkemizde olduğu gibi sıkıntılarla boğuştuklarını; mazot, lastik, trafik ve kasko sigortaları, yedek parça ile diğer masrafların altından kalkamadıklarını, bu sebeple hükümetten yardım istediklerini söylediler.

Kendisinin araçları olması sebebiyle sorunu birebir yaşadığını belirten Özkan Yalım, tüm esnaflarla birlikte kamyonculara da sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Yalım, aslında kamyoncular için Avrupa Birliği’nin destek projeleri olduğunu ancak bunların ülkemizdeki esnaflara yansıtılmadığını belirtti. CHP iktidarında bu desteklerin doğrudan tüm esnaflara yansıtılacağını ve CHP iktidarında kamyoncunun hakkını alacağını söyledi.
Vekil Özkan Yalım daha sonra ilçemizde yeni seçilen Banaz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı da ziyaret ederek yeni başkan ve yönetimine başarılar diledi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: TAŞIYICILARA, VEKİL, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı