Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 08:58 Bu haber 9885 kez okundu
 
UTAŞ ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI
Futbol Haberi
UTAŞ ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI

UŞAKSPORUMUZ arzulanan yerlere doğru emin adımlarla geldi. Geçen yıl BAL’dan 3 lige çıkmıştı, şimdi de 2. Lige yükseldi. En başta emeği geçenleri kutlayalım. Helal olsun hepinize.

Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerek. 3 yıl önce yerel seçimlerde başkanlığa aday olan Nurullah CAHAN’ın seçim bildirgesinde “5 yılda süper lig” vaadi vermişti. Eldeki verilere göre asla olmayacak bir vaaddi. Bol keseden atılmış bir vaad olarak niteledik. Ancak tam olmasa da bu bile bize yetti. Şimdi TÜRKİYE 2.LİGDEYİZ:
Son maç için Bireylül stadındayız. Hazırlıklar tamam. Ancak rakip takımın gelmeyeceği duyulunca seyirci beklenenden az oldu. Bir de hava koşullarının zorluğu törenlerin kısa kesilmesine neden oldu.
Malzemecisinden başkanına, teknik ekipten futbolculara herkesin yüzü gülüyordu. FEDERASYON temsilcileri KUPA’yı getirmişler, futbolcuların şiltleri hazırdı.

Kolay değildi. BAL liginde mücadele etmekten ve her yıl hüsrana uğramaktan bıkmış usanmıştık. Geçen yıl ağır koşullara rağmen profesyonel liglere katılmaya hak kazanmıştık. O takımdan birkaç sporcu kalmış ve takım yeniden kurulmuştu. Yola devam diyorduk. Ama engelleri aşmakta zorlanıyorduk. Çorum-Tarsus-Kızılcabölük-Sultanbeyli peşimizi bırakmıyordu. Ama inanmış bir ekip vardı. Kolay kolay bırakmayacaktı. 10 puanlık fark olduğunda herkes şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamıştı. Ama daha 10 hafta vardı. Derken yenilgiler beraberlikler peşpeşe geldi, fark 1 puana kadar indi. “Pes etmek yok” dedi ŞAPÇI, “İPİ Biz göğüsleyeceğiz”. Ve oldu. ŞAMPİYONUZ:

Yağmura, doluya rağmen şölenlere katılan AŞİGOLAR çılgınca alkışladılar sporcuları ve “LEVO” ÜÇLÜ çektirdi AŞİGOLARA. Başkan CAHAN “yola devam” dedi.
Bireylül stadı bir yıl daha dayanacak. Ve belki de 1.lige doğru yol alacağız.
Herkesi kutluyoruz. ŞAMPİYONLUĞUN hayırlı olsun UŞAKSPORUM. Ancak hüzün de var içimiz de Basketbol da 2. Lige düşerken.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı