Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 11:23 Bu haber 9574 kez okundu
 
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
• PLATFORMUN İLÇEMİZDE YAPILAN 3. ÇALIŞTAYINDA PARTİLEŞME KARARI ALINARAK GENEL BAŞKANLIĞA EMEKLİ ASKERİ PİLOT HASAN GÜRAL SEÇİLDİ
- Haberi
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI

Geçtiğimiz aylarda bir platform olarak start alan “YENİ YOL” platformu, ilçemizde yaptığı çalıştayla partilileşme kararını onayladı. Aynı zamanda platformun önderliğini yürüten Hasan GÜRAL, oy birliği ile partinin genel başkanı seçildi.

Yeni Yol’un isminin Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından oluşturulacak partide geçtiğine dair sorulan bir soru üzerine, bu partinin isim tescilini kendilerinin aldığını, Davutoğlu tarafından lanse edilen partinin CHP’ye karşı bir pasifise hareketi olduğu belirtti.
Kendilerinin siyasi çizgisi sorulduğunda ise, bizim bu hareketimiz hangi siyasi kulvara sığıyorsa bizim çizgimiz o olacak denildi.
Yeni oluşturulan ve önümüzdeki günlerde kuruluş çalışmaları tamamlanacak olan YENİ YOL PARTİSİ, ilçemizde 3. Çalıştayını yaptı. Pazar günü ilk olarak kahvaltıda basınla buluşan partililer, sonrasında Makasbaşı Düğün salonunda çalıştaya devam ettiler.
Partinin ideolojisi ve tüzüğünde yer alacak konulara değinen Güral, partilerinin misyonunu 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünü savunan, Kuvayi Milliye ruhuna dayanan, milliyetçi, emeğe ve ekmeğe saygılı, üretimden yana cesur yüreklerden oluşan vatansever bir parti olduğunu söyledi.
Hasan Güral ilk parti oluşumunun yaşandığı Banaz’da ilk mitinglerini yapacaklarını, ulusal medyadan önce yerel basına önem veren ve öncelikle faaliyetlerini yerel basınla paylaşacaklarını, diğer illerde oluşum ve büyümelerini tamamladıktan sonra en son güçlerini Ankara’da göstereceklerini belirterek partinin diğer ilke ve görüşlerini şu şekilde açıkladı.
SGK Kamu Ticaret Bankası kurulacak. Üniversite sınavları kalkacak. Burslar ve yurtlar ücretsiz olacak. Vergi adaleti getirilecek. Mazot köylüye ve ticari araçlara maliyetine vergisiz verilecek. Asgari ücret 3 bin 500 lira olacak. Yargı mensupları verdiği kararların doğruluğuna göre maaş alacak. Milletvekili maaşları asgari ücretin 5 katından ve öğretmen maaşlarının 30'undan fazla olmayacak. Bankalara yaptırım uygulanacak ve kötü siciller silinecek. Tekrarlayanlar yargıya devredilecek. Demokrasi kendisine karşı yapılan suçları ve sabıkalıları yargılayacak. Hayvan sağlık ocakları kurulacak. Çağın vebası kanserle ilgili araştırmalara ağırlık verilecek. Tarım, Hayvancılık ve Orman Bakanlığı bölünecek, Hayvan Bakanlığı ve ayrıca Deniz ve Balıkçılık Bakanlığı kurulacak. Tohumda hibrit tohum kaldırılacak ve yerli tohumlar üretilecek. Et ve hayvan ithalatına kota konulacak. Toki evlerinde taksitler azaltılacak ve azalan taksit uygulaması getirilecek. 
Yapılan seçimlerde ise, 34 kurucu üyenin oy kullanmaya yetkili olan 31'inin oyu ile Hasan Güral Yeni Yol Partisi’nin Genel Başkanı seçildi.
Genel Başkan Yardımcılıkları ve organların bazılarına ise şu isimler getirildiler.
Ramazan Sevinç - Teşkilat Başkanı, Engin Eyidilli (Uşak Banazlı) - Genel Sekr. ve Genel Bşk. Yrd., Nebi Güral - Seçim İşleri Başkanı, Gülseren Özgentaş - Sosyal Faaliyetler Başkanı, Sunay Aydın - Kadın Kolları Başkanı, Haşim Nebioğlu - Gençlik Kolları Sorumlusu,  Sadullah Nebioğlu - Teknik İletişim Bilişim Bölümü Başkanı, Cemil Sevincek - Medya Basın Sorumlusu, Metin Özer - Tarımsal Zirai Politikalar Genel Bşk. Yrd., Sami Şimşek - Finans İşleri Sorumlusu, Mustafa Ercan - Turizm ve Tanıtımdan Sor. Genel Bşk. Yrd., Ali Özdemir - STK’lardan Sorumlu Genel Bşk. Yrd. Şefik Saban - Muhasip ve Mali İşler Başkanı, Züleyha Oyran - Halkla İlişkiler Genel Bşk. Yrd., Nafiz Dağdeviren - ARGE Sorumlusu, Elvan Nil Tokgöz - Sekreterya Sorumlusu Genel Bşk. Yrd., Oktay Subaşı - Hukuk İşleri Sorumlusu, Yusuf Subaşıoğlu - Sosyal Güvenlik Sorumlusu, Ahmet Gümüş - Ege Bölg. Sorumlu Genel Bşk. Yrd., Mehmet Çelik Özdemir - Basın ve Medya Sorumlusu Parti Sözcüsü Genel Bşk. Yrd.
Çalıştaya katılan partililere yapılacak araştırmalar dahilinde tüzükte yer almasını istedikleri konuların kendilerine belirtilmesini istediler. 
Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral, Antalya, İzmir, Manisa, Denizli ve Uşak’tan gelerek çalışmalara katılan, kendisine güvenerek genel başkan seçen partililere ve kendilerini yalnız bırakmayan basın mensuplarına teşekkür ederek toplantı tamamlandı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YENİ, YOL’UN, TEMELİ, BANAZ’DA, ATILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
YENİ YOL’UN TEMELİ BANAZ’DA ATILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı