Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 11:26 Bu haber 1769 kez okundu
 
ZAFER BAYRAMI VE 31 AĞUSTOS COŞKUYLA KUTLANDI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE 31 AĞUSTOS İLÇEMİZİN KURTULUŞUNDA GURUR VE COŞKU YAŞANDI
- Haberi
ZAFER BAYRAMI VE 31 AĞUSTOS COŞKUYLA KUTLANDI

İlçemizin Kurtuluş Şenlikleri coşkulu geçti. Banaz'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü Kültürpark'ta kutlandı. Banaz Belediyesi ve Banaz Kaymakamlığı tarafından organize edilen Kurtuluş Şenliklerine Mustafa Ceceli konseri coşku kattı.

Şenliklerin açılışı saat 19.00'da Mehteran gösterisiyle başladı. İlçe içeri sinde gezen Mehter Takımı, Kültürpark’ta uzun bir konser verdi.

Banazlıların yoğun katılım gösterdiği şenlikte Nevşehirli grup 3 Alp, Neşat Ertaş türküleri vatandaşlara bir türkü ziyafeti sundu.

Protokol konuşmalarında söz alan Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, 30 Ağustos'ta yurdumuzun düşman işgalinden kurtulduğunu, bu zaferin 97 yıldır coşkuyla kutlandığını belirtti. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu destanı yazan tüm Mehmetçiklerimize minnet borcumuzun olduğuna değindi. Ayrıca şehitlerimize rahmet dileyen Başkan Arpacı, tüm Banazlıların kurtuluş gününü kutladığını söyledi.

Uşak Milletvekili İsmail Güneş'de Dumlupınar'da başlayan kurtuluş ateşinin dalga dalga yayılarak İzmir'e kadar sürdüğünü, Atatürk'ün bu başarısının bizlerin bugünkü güçlü devletimizle buluşturduğunu söyledi.

Milletvekili Mehmet Altay ise tüm Banazlıların kurtuluş günü olan 31 Ağustos'taki bu coşkunun gurur verici olduğunu belirtti. Bu güzel günü bizlere yaşatan fedakar ordumuza minnet borcumuzun olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından düzenlenen havai fişek gösterisini Kültürpark'ı dolduran 5 binin üzerindeki Banazlı vatandaş izledi.
Gecenin finalinde sahne alan Mustafa Ceceli ise 1,5 saat süren konseriyle Banazlılara adeta unutulmaz bir gece yaşattı. Slov şarkılarından sonra kendi çaldığı enstürümanıyla müthiş bir performans sergiledi.
Gençlerin son dakikasına kadar ayakta eşlik ettiği şarkılardan sonra hareketli parçalarıyla adeta Kültürpark yıkıldı. Başkan Arpacı'nın Banaz Tarhanası ve nostaljik el dokuması kilim hediye ettiği Ceceli, Banazlılara misafirperverliklerinden dolayı minnettar kaldığını söyledi. Gece yarısına kadar süren şenliklere katılımın yoğunluğu Kültürpark'ta unutulmaz gece olarak nitelendirildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ZAFER, BAYRAMI, VE, 31, AĞUSTOS, COŞKUYLA, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı