İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MURATBEY LİGE VEDA EDİYOR
MURATBEY LİGE VEDA EDİYOR
Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 10:42 Bu haber 3974 kez okundu
 
“OHAL DEĞİL DEMOKRASİ” İSTİYORUZ
Gündem Haberi
“OHAL DEĞİL DEMOKRASİ” İSTİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Banaz İlçe Başkanlığı tüm yurtta aynı saatte düzenlenen “oturma eylemi” yaptı.

Eyleme CHP İlçe Başkanı Etem Erdem, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

CHP Uşak il ve ilçe örgütleri, Türkiye genelinde yapılan “OHAL değil demokrasi istiyoruz” eylemini, Uşak’ta gerçekleştirdi. Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş yapan CHP üyeleri, burada basın açıklaması yaptı.

OHAL değil DEMOKRASİ istiyoruz...
Grup adına açıklamayı yapan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, “Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır. Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi; insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ilesivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir” dedi.
Oturma Eylemine CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’da katıldı. “Demokrasi için tüm Türkiye'de eş zamanlı basın açıklamasını ve bir saatlik oturma eylemini gerçekleştirdik. OHAL değil DEMOKRASİ istiyoruz. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır” diyen Yalım, eyleme katılan vatandaşlara ve partililere teşekkür ettiğini belirtti.
Eylemin ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı