Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 09:15 Bu haber 1234 kez okundu
 
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
BU YIL 1 MAYIS TÖRENLERİ KORONAVİRÜS SEBEBİYLE YAPILMADI
- Haberi
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

Uşak’ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında sade bir etkinlik düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına Hak-İş İşçi Sendikaları Konfederasyonu Uşak İl Başkanı Recep Sorkun ve beraberindeki kişiler katıldı. 

Recep Sorkun korona virüs nedeniyle aldıkları önlemler eşliğinde, 1 Mayıs'ı temsili olarak kutladıklarını belirterek yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: "Bizler Türkiye'nin bütün emekçileri, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, erkekleri, gençleri, yaşlıları, engellileri, meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak tüm dünya emekçileriyle birlikte bugün yine 1 Mayıs'ta birlikteyiz.

Korona virüs salgını nedeniyle kitlesel kutlama imkanı olmasa da 1 Mayıs'ta ekranlarda, illerin meydanlarında ve her yerdeyiz. Bu zor süreçte iş başında fedakarca, cesurca ve özveri ile çalışan başta sağlık, gıda, banka, taşıma, güvenlik, temizlik, haberleşme, basın ile kamu ve özel sektörlerdeki emekçi kardeşlerimize gönülden haykırarak teşekkür ediyoruz."

Açıklama İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer'in Hak-İş Uşak İl Başkanı Recep Sorkun'a çiçek takdim etmesiyle sona erdi. Etkinlikte sosyal mesafeye uyulurken, polis ekipleri de güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: 1, MAYIS, EMEK, VE, DAYANIŞMA, GÜNÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı