Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 08:43 Bu haber 5171 kez okundu
 
AFYON BYEGM’DEN BASINA ZİYARET
Gündem Haberi
AFYON BYEGM’DEN BASINA ZİYARET

Basın Yayın Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürü Münire Şerife Burcu Uşak basını ile bir araya geldi.

Uşak Öğretmenevinde tanışma amaçlı gerçekleşen toplantıda basının sorunları hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Yerel basının ulusal basının kaynağı olduğunu, yerel basının olmadığı bir ortamda ulusal basından söz edilemeyeceğini söyleyen Burcu ;" O yüzden yerel basın çok önemli, fakat ekonomik şartlar nedeniyle zor şartlar altında çalışıyorlar, inşallah ilerleyen dönemlerde onlarda aşılır." ifadelerini kullandı.
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca'nın selamını Uşaklı basın mensuplarına ileten Burcu, Akarca'nın bir gazeteci olduğunu ve basın camiasından geldiğini hatırlattı. Burcu ;" Genel Müdürlük olarak basına her yerde yoğun destek vermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Genel Müdürlüğümüz yakın tarihlerde basını buluşturma noktasında bir projesi var, bizim Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü olarak yurt dışına yönelik bir çalışmamız var, inşallah onlarda sizleri görmek isteriz. Basın kartlarının da daha etkin kullanılması açısından protokoller yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Gün içerisinde Uşak Valiliği ile de görüşeceklerini dile getiren Akarca Uşak basını ile devamlı bir iletişim içinde olmak istediklerini ve karşılaşılan sorunlara çözüm bulabilmek için ellerinde geleni yapacaklarını belirtti.
Burcu toplantının ardından Uşak'ın yerel gazetelerini de ziyaret etti. Burcu Ege'de Yenigün Gazetesine yaptığı ziyarette gazete sahibi Dr. Y. Tamer Alp'ten Uşak basının sorunları hakkında bilgiler aldı. Ege'de Yenigün Gazetesinin içerik açısından gayet iyi olduğuna değinen Burcu gazetenin arşiv çalışmasını da inceledi. Uşak'taki diğer gazetelerde böyle bir çalışma görmediğine dikkat çeken Burcu çalışmayı gazetecilik mesleğine verilen değerin neticesi olarak niteledi. Dinlediği sorunlar hakkında notlar aldıran Burcu bu sorunların çözülmesi noktasında üstlerine düşen görevi yapacaklarını vurguladı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı