Haber Detayı
02 Şubat 2017 - Perşembe 08:33 Bu haber 20880 kez okundu
 
ESNAF KEFALET KONGRESİ YAPILDI
Yaşam Haberi
ESNAF KEFALET KONGRESİ YAPILDI

Banaz Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurulu pazar günü yapıldı.

Kooperatif toplantı salonunda yapılan mali kongreye katılım fazla olmadı.

Divanın oluşturulmasının ardından, öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sonrasında İstiklal Marşı okundu.

Gerçekleştirilen kongre aşağıdaki maddelere göre icra edilmiştir.
Yönetim kurulunun çalışma raporu dahilinde 2016 yılı gelir, gider tabloları okundu. 2016 yılının kooperatifin bütçesinin karara bağlanması, Yönetim kurulu, denetim kurulu üyelerinin aylık ücret ve huzur hakları ile yollukları oy birliğiyle belirlendi.

28 Haziran 2016 tarih, 2016/13 ve 26 Temmuz 2016 tarih, 2016/15 sayılı “TESKOMB” merkez birliği genelgeleri kapsamında gerçekleştirilen kooperatif takibinde bulunan borçların yeniden yapılandırılması hususu hakkında ilçemizden 17 kişinin faydalandırıldığı kooperatif yetkililerince açıklandı.

Kongreye katılan üyeler tarafından kooparetife icra kanalı ile elde edilen taşıt veya gayrimenkullerin kooperatif adına alınıp satılması yetkisi oy birliği ile verildi. Bu konu hakkında ilçemiz 31 Ağustos Mahallesinde ve Kuşdemir köyünde bulunan gayrimenkullerin icra yoluyla kooperatif bünyesine alınıp ardından satılabilmesi için yetki verildi.
Görev süresi dolan denetleme kuruluna iki asil, iki yedek olarak toplam 4 üye oybirliği ile seçildi.

Daha sonrasında kongre sona erdi. Söz hakkı kooperatif Başkanı Mehmet Dalkıran’a verildi. Dalkıran konuşmasında, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.  Allah birliğimizi bozmasın, daim etsin inşallah” diyerek katılımcıları hep birlikte öğle yemeğine davet etti.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı