Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 09:28 Bu haber 10879 kez okundu
 
EVRENDEDE’YE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Bölgesel Haberi
EVRENDEDE’YE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle “Kurtuluş’tan Kuruluş’a Cumhuriyet Yürüyüşü” adıyla bir doğa yürüyüşü düzenlendi. İlçe Kaymakamlığı ve Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş, cumartesi günü yapıldı.

Daha önce Bahadır köyündeki Anıt Ağaç yanına yapılacağı programlanan yürüyüşün güzergahı, olumsuz hava şartları ve yöreye kar yağması sebebiyle değiştirildi. Yürüyüş cumartesi günü saat 10.00'da Devlet Hastanesi önünden başlayarak dağ yolundan Evrendede Piknik yerine yapıldı.

İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ile birlikte bazı daire amirleri ve yaklaşık 100 kadar doğasever yürüyüşe katıldı. Zor bir etap olan güzergahta yokuşları oldukça dik olan tepeleri çıkarak 6 km.’lik Evrendede’ye ulaşmaları kolay olmadı.

Yeni düzenlemeleri yapılan Evrendede’de buluşan yürüyüşçüler Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın hazırlattığı çay, nefis tarhana çorbası ve helva ikramlarıyla güzel bir karşılama yaşadılar. Burada piknik havası içinde zaman geçiren doğa severler temiz havalı alandan ayrılmak istemediler.

Burada çeşitli incelemelerde bulunan İlçe Kaymakamı Çağlar’a yöre hakkında bilgiler veren Başkan Arpacı, ormanlık ve güzel bir konuma sahip olan Banaz’ın elbirliği ile yapılacak çalışmalarla hak ettiği yere taşınacağını söyledi.
Katılımcılar, düzenlenen yürüyüşten çok memnun kaldıklarını, bahar aylarında Tepedelen ve Anıt Ağaca bir yürüyüş düzenlenmesinin uygun olacağını belirttiler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: EVRENDEDE’YE, DOĞA, YÜRÜYÜŞÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı