Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 18:37 Bu haber 2250 kez okundu
 
GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLER HASTA MİNİKLERİ GÜLDÜRDÜ
• BİR GÜLÜCÜK İÇİN GÖNÜLLÜ OLAN ÖĞRENCİLER HASTANEDE YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ.
Bölgesel Haberi
GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLER HASTA MİNİKLERİ GÜLDÜRDÜ

Genel Sekreterlik ve Hastane yönetimi olarak çocuklarımızın gönüllerini almak için Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Bir Gülücük İçin Gönüllü Ol Kampanyası” sloganı ile Pediatri Bölümünde tedavi gören çocuklara çeşitli moral etkinlikleri Uşak Kamu Hastaneleri Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirildi.

Genel Sekreterlik koordinasyonunda gerçekleşen etkinliğe Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Tuğçe ÇAKIN ve Hüseyin GEZİCİ’nin yapmış olduğu “Bir Gülücük İçin Gönüllü Ol Kampanyası” gönüllü öğrenciler ile Uşak Kamu Hastaneleri Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri Bölümünde tedavisi devam etmekte olan çocuklar için streslerinin azaltılması, onlara moral vermek, tedavilerinden artakalan zamanlarını değerlendirmek, bir an olsun hastane ortamını unutturmak, amacıyla geçen hafta gerçekleştirildi. 

Kampanya kapsamında pediatri bölümünde organize edilen alanda çocuklar aileleri ile katılarak gönüllü palyaçoluk yapan öğrencilerle müzik eşliğinde dans ettiler, oyunlar oynadılar. Sağlığa zararı olmayan boyalar ile yüz boyama etkinliğine katıldılar.
Etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Uz. Dr. Yalçın ATLI bizim işimiz çocuklarımızın sağlığını korumak onları mutlu ve motive etmek geleceğe umutla bakmalarını sağlamaktır. Emeği geçen öğrencilerimizin ve tüm hastane yönetim ve çalışanlarımızın emeklerine sağlık, bu tür projelerin her daim destekçisi olmaya devam edeceğiz dedi.
Kampanya çocukların öğrencilerden hediye alması ile sonlandı.
Kampanya sonrası sürpriz armağanlar alan çocukların yüzündeki mutluluk dikkat çekti.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı