İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
03 Nisan 2018 - Salı 10:51 Bu haber 4616 kez okundu
 
Gündem Haberi

Dünya Tiyatrolar Günü olan 27 Mart 2018 tarihinde Banazlı vatandaşlar ünlü sanatçıların sergilediği bir oyunla tiyatro ziyafeti çekti.

Kayahan Müzik Organizasyon Yener Kayahan’ın gayretiyle getirilen İstanbul Meydan Sahnesi yaklaşık 1200 Banazlı’ya “Vay Sen misin Ben Olan” komedisini sergiledi.

Banaz Belediye Kültür Sarayında organize edilen tiyatro adeta şölene dönüştü. Tanınmış oyuncuların yer aldığı İstanbul Meydan Sahnesi oyuncuları sanatlarını konuşturdular.

İçinde Seksenler dizisinin oyuncularının da yer aldığı Kemal Kuruçay, Tuba Erdem, Deniz Oral, Ece Müderrisoğlu ve Kemal Zeydan’ın yer aldığı ekip “Vay Sen misin Ben Olan” isimli 2 perdelik komediyi sahneye koydular. Seksenlerde Kasap Bahtiyar rolünde oynayan Faruk Sofuoğlu’nun yönetimindeki ekip seyircilerden bol alkış topladı.

Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz ve Belediye Başkanı Zafer Arpacı “Dünya Tiyatrolar Günü” sebebiyle oyun sonunda duygu ve düşüncelerini aktardılar. Belediye Başkanı Arpacı, tiyatroyu organize eden Kayahan Müzik Organizasyon Yener Kayahan’ın tiyatro teklifin destek sözü verdiklerini ancak kalabalık seyirci manzarası karşısında Banazlıların tiyatroya ilgilerinin yoğun olduğunu görünce bu konuda daha fazla etkinlik ihtiyacı olduğunu anladıklarını söyledi.

Bu konuda yeni girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Zafer Arpacı, oyunun tüm masraflarını üslendiklerini söyledi.
Oyun sonunda ilçemiz protokolu konuk sanatçılara çiçek taktim edilerek yöresel hediyeler sundular.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı