Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:43 Bu haber 5148 kez okundu
 
ÖĞRENCİLER “İNGİLİZCE” BİLGİSİNDE YARIŞTILAR
Gündem Haberi
ÖĞRENCİLER “İNGİLİZCE” BİLGİSİNDE YARIŞTILAR

Eğitimde hep daha iyiye ulaşmak amacıyla yapılan yenilikler ilçemizin ve dolayısıyla ülkemizin geleceğine yatırımdır.

Bu vizyonla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şube Müdürü Murat DEMİR tarafından “111 Günde 444 Yeni Kelime” sloganıyla İngilizce öğretimine destek amaçlı yazılan ve Banaz merkez ve köylerinde bulunan bütün ilkokul ve ortaokullarda Ekim ayından bu tarafa uygulanan “Kelimelerle Dans (Dance of the Words)” projesi finalinde Birleştirilmiş İlkokullar, Müstakil İlkokullar ve Ortaokullar arası olmak üzere üç kategoride yarışmalar düzenlenmiştir. Proje Banaz eğitim tarihinde ilktir. 1. Sınıfların dâhil edilmediği proje kapsamında ilkokul ve ortaokul kademelerinde bulunan toplam 3161 öğrenciye okul günlerinde her gün 4 İngilizce kelime öğretmek amaçlanmıştır. Proje sonunda 38 okulun ve bu okullarda öğrenim gören 114 öğrencinin performanslarını gösterdiği yarışmalarda:

Müstakil İlkokullarda;
Birinci : Şehit Vehbi Demir İlkokulu
İkinci : Şehitler İlkokulu
Üçüncü : Mehmet-Makbule Erdem İlkokulu
Birleştirilmiş İlkokullarda;
Birinci : Yazıtepe İlkokulu
İkinci : Hasan İlkokulu
Üçüncü : Güllüçam İlkokulu
Ortaokullarda;
Birinci : 31 Ağustos Ortaokulu
İkinci : Kızılcasöğüt Şehit Serdar Uludağ Ortaokulu
Üçüncü : Cumhuriyet Ortaokulu

Yarışmalarda birinci olan öğrencilerimiz ödüllerini, eğitim-öğretime verdiği desteği herkes tarafından bilinen ve söz konusu çocuklar olduğunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Belediye Başkanımızın Sayın Zafer ARPACI’dan aldılar.
İkinci ve üçüncü olan öğrencilerimiz ise ödüllerini, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan KOCA ve şube müdürleri Sayın Hüseyin KAYNAK ve Sayın Murat DEMİR’den aldılar.

Okullarımızda İngilizce öğretimi ile ilgili bir hareketliliğin başlatılması, müfredat kapsamında kazanımların öğrencilerimize kazandırılması ve öğrencilerimizin İngilizce dersi ile ilgili motivasyonlarını artırmak amaçlanan proje de 10 öğrenciye çeyrek altın, 10 öğrenciye 100 TL. değerinde alışveriş çeki, 10 öğrenciye 50 TL. değerinde alışveriş çeki, 10 öğrenciye t-shirt, 4 öğrenciye kıyafet ve 4 öğrenciye de ayakkabı hediye edilmiştir. Ayrıca dereceye giren 30 öğrenciye madalya takılmış olup okullarına da plaket verilmiştir. Yarışmalara katılan bütün öğrencilere öğretmenlerine ve velilerine de yemek ikram edilmiştir.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı