Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 18:35 Bu haber 14661 kez okundu
 
TGF’DE YILMAZ KARACA YENİDEN BAŞKAN
Gündem Haberi
TGF’DE YILMAZ KARACA YENİDEN BAŞKAN

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da yapıldı. Genel Kurulun önemini ve heyecanını artıran başkanlık seçimleri de tamamlandı.

Anadolu Basını’nın kalbi hafta sonunda Ankara’da attı. Türkiye’nin en büyük gazete örgütleri arasında yer alan TGF’de olağan genel kurula başkanlık seçimi damga vurdu. Seçimi, bu görevi yürüten Yılmaz Karaca kazanarak bir bakıma güven tazelemiş oldu.

Pazar günü saat 10.30'da başlayan genel kurulda federasyonun eski başkanlarından ve Onursal Genel Başkanı olan İzmir Milletvekili Atilla Sertel divan başkanlığı görevini yürüttü. Delege listesini genel merkeze bildirmeyen illerden 2'sinin genel kurula katılarak oy kullanmaları için yapılacak tüzük değişikliği oylamayla reddedildi.
Gündem gereği görüşülen maddeler tamamlandıktan sonra seçimlere geçildi. Başkanlık için aday olan mevcut başkan Yılmaz Karaca ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’in aday olduğu belirtildi.
Başkan adaylarının kurayla belirlenen konuşma sırasında ilk olarak Dim bir konuşma yaptı. Federasyonun daha etkin ve daha aktif olması için aday olduklarını, yerel basının güçlendirilmesi için çalışma yapacaklarını belirtti.
Karaca ise yönetimde yalnız kalmasına rağmen iyi işler yaptıklarını, il ve ilçelerdeki bütün gazeteleri ziyaret ettiklerini, çeşitli yörelerde eğitim seminerleri yaptıklarını söyledi. Anadolu Basını’nın yaşaması için bir can suyu projesi hazırlayarak yetkililere sunduklarını ve yöneticilerden destek istediklerini belirtti.
Sonrasında geçilen seçimlerde genel kurula katılan 196 delege oy kullandı. Sayım sonucunda Yılmaz Karaca ve yönetiminin 103 oy aldığı, Mehmet Ali Dim ve ekibinin 93 oy aldığı tespit edildi. Seçim sonuçlarına göre TGF’nin yeni başkanı 3 yıllığına yeniden Yılmaz Karaca olarak belirlendi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: TGF’DE, YILMAZ, KARACA, YENİDEN, BAŞKAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı