Haber Detayı
19 Ocak 2016 - Salı 16:56 Bu haber 22650 kez okundu
 
TKDK 2. TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
Ekonomi Haberi
TKDK 2. TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

2020 yılına kadar uygulanacak olan IPARD-II Programının ilk başvuru çağrı ilanına 18 Aralık 2015 tarihinde çıkan TKDK, programın tanıtımı amacıyla Uşak'ta da lansman toplantısı gerçekleştirildi. 

UTSO Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa Vali Ahmet Okur, Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcıları Mesut Taner Genç ve Halil İbrahim Ertekin, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, protokol üyeleri, sanayici ve iş adamları ve yatırımcılar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TKDK Uşak Koordinatörü Hasan Duru, "Uşak İl Koordinatörlüğü olarak, proje kabul etmeye başladığımız 9. Başvuru Çağrı Döneminden bu yana toplamda 256 başvuru sahibi ile sözleşme imzalanmış olup, projelerin toplam yatırım bedeli yaklaşık 130 milyon TL, söz konusu projelere ödenecek hibe tutarı ise 71 milyon TL’dir. Bu yatırımlar kapsamında 157 adet traktör, 1215 adet makine ekipman hibe kapsamında dağıtılmış ve Bahse konu hibe tutarının 44 milyon TL destek vatandaşlarımızın hesabına yatırılmıştır" dedi. 

Törende konuşan Vali Ahmet Okur ise "TKDK Uşak koordinatörlüğünün çalışmalarını yakından takip ediyorum. Ciddi çalışmalara imza attılar. IPARD 1 programı çerçevesinde gerçekleştirilen 130 Milyon TL'lik yatırıma verile 71 milyon TL'lik destek gerçekten azımsanamayacak kadar önemli bir rakamdır. Buradaki hedefimiz yeni yatırımcıları ekonomiye kazandırmak ve var olan tarımsal gücümüzü en iyi, en verimli şekilde ortaya çıkartarak üretimi artırmaktır. Çevre İllere oranla tarımsal anlamda gerideyiz. Potansiyel anlamda önemli bir tarımsal güce sahibiz ancak bu gücü tam anlamı ile ortaya çıkartmış değiliz. Bundan sonraki süreçte tarımsal üretimde ülkemizin önde gelen İlleri arasında yer almamızı sağlayacak projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.
Konuşmasının ardından Vali Ahmet Okur, Uşak TKDK İl Koordinatörlüğü görevinden TKDK Merkez Tahakkuk Koordinatörlü-ğüne atanan Cihan Karahan'a Uşak'taki başarılı çalışmalarından dolayı başarı belgesi verdi.
Programın sonunda yatımcılara plaketleri TKDK destekleri ile yatırımlarını gerçekleştiren yatırımcıları plaketleri Vali Ahmet Okur ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı