Haber Detayı
19 Ekim 2016 - Çarşamba 12:14 Bu haber 3623 kez okundu
 
YENİ ATANAN HEKİMLERE TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Gündem Haberi
YENİ ATANAN HEKİMLERE TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Genel Sekreter Uz.Dr.Yalçın ATLI birliğe bağlı sağlık tesislere yeni atanan hekimlere tanışma ve istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıya Hastanelere yeni atanan 17 Pratisyen, KBB, Nöroloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları, Biyokimya ve Klinik Biyokimya, Radyoloji Uzman hekimleri ve Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı M. Fatih ZEREN ve İdari/Mali Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet MART katıldı.

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Genel Sekreter Uz.Dr.Yalçın ATLI toplantıda yeni atanan hekimlerimizle hem tanışma, hem de ilimiz için sağlık alanında, daha kaliteli hizmet vermek amacıyla ihtiyaç ve istekleri konusunda görüşüldüğünü, hekimlerimizin taleplerinin kısa zamanda karşılanması amacıyla gerekli girişim ve takiplerin yapılacağını, amaçlarının Uşak halkına ve çevre illerden hastanelerimize müracaat eden hastalara güvenilebilir, ulaşılabilir, güler yüzlü sağlık hizmetiyle buluşturmak ve kaliteli hizmeti sunmak olduğunu, daha önce ilimizde yapılamayan basit tedaviler ve tetkikler için Uşak halkının başka illere sevk edildiğini kendilerinin bu durumun önüne geçmek için var güçleriyle çalıştıklarını ilimizde eksikliği hissedilen hekim ve cihazların getirtilmesi konusunda tüm girişimlerin yapıldığını belirtti.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Yalçın ATLI, 152 uzman hekim, 40 pratisyen hekim, 27 diş hekimi, ve 1163 sağlık personeli ile Uşak genelinde bir yılda muayene edilen 2.5 milyon hastadan yaklaşık 1.5 milyonuna hizmet verdiklerini belirterek, birlik olarak doktor ve sağlık personeli eksiğimizi çok büyük oranda tamamladık” dedi. Son atamalar için “Bakanlığımıza ve kurumumuza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi. Toplantı sohbet ve ikramların ardından sona erdi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı