Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 16:21 Bu haber 3516 kez okundu
 
BANAZ KAYMAKAMI MUSA AYDEMİR GÖREVE BAŞLADI
- Haberi
BANAZ KAYMAKAMI MUSA AYDEMİR GÖREVE BAŞLADI

İlçemize atanan genç Kaymakam Musa Aydemir görevine başladı.
Kaymakam Oğuz Alp Çağlar’ın Gaziantep ili, Nizip İlçe Kaymakamlığına atanmasının ardından Banaz’a atanan Kaymakam Musa Aydemir görevine başladı.
Gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Musa Aydemir, Banaz'ın gelişmesine katkı sağlamak için herkese görev düştüğünü, vatandaşların her türlü sorunla ilgili kendisine ulaşabileceğini belirtirken, ilçenin sorunlarına tüm kurumlarla uyum içinde çalışarak çözüm arayacağını ifade etti. 
Göreve başlayalı iki gün olmasına rağmen ilçe halkının ve esnaflarının sıcak kanlı, samimi davranışlarından oldukça memnun olduğunu belirtti.
Kaymakam Musa Aydemir 1984'te Ardahan Çıldır'da doğdu ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Üniversite eğitimini Edirne 'de Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamladı.
2009 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak 2010 yılında Bartın ilinde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Bolu ili Gerede ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını, Antalya'da teftiş stajını tamamladıktan sonra Sinop ili Saraydüzü ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Bir yıl süreyle İngiltere'de Essex Üniversitesi'nde İngilizce dil eğitimi aldı. Kaymakamlık kurusunu başarı ile tamamladıktan sonra Kırklareli ili Demirköy ilçesine Kaymakam olarak atandı. 3,5 yıllık görevinin ardından Sivas ili Altınyayla ilçe Kaymakamlığına, buradaki 2 yıllık görevinin ardından 2018 yılında Siirt ili Pervari ilçesi Kaymakamlığına atandı. Pervari ilçesinde yaptığı 2 yıllık görevinin ardından 2020 yılında Aydın Sultanhisar Kaymakamlığı yapmıştır.  İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Kars Vali Yardımcısı olarak atandı.
 16.10.2020 tarihinde görevine başlayan Vali Yardımcısı Musa AYDEMİR aynı zamanda 19.10.2020 tarihi itirabiyle Kars Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlerini yürüttü.
01 Aralık 2021 tarihi itbariyle de ilçemizde resmen görevine başladı.
Genç Kaymakam Musa Aydemir’e ilçemize hoş geldiniz der, yeni görevinde başarılar dileriz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: BANAZ, KAYMAKAMI, MUSA, AYDEMİR, GÖREVE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı