Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 09:59 Bu haber 4734 kez okundu
 
VALİ KOCABIYIK DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI
- Haberi
VALİ KOCABIYIK DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Vali Funda Kocabıyık Banaz ilçesi Bahadır Köyü Tepedelen mevkiinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.  

Yürüyüş parkuru üzerinde Tepedelen mevkiinde bin 870 metre yüksekte bulunan anıt ağaçta incelemelerde bulunan Vali Funda Kocabıyık, koruma altındaki anıt ağacın görülmeye değer önemli bir turizm unsuru olduğunu kaydetti. 

Anıt ağacın yanı sıra bölgenin doğa severler için önemli bir alan olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Banaz İlçemiz orman örtüsüyle nadide alanları barındırmaktadır. Bu ormanlık alan içersinde yer alan Anıt Ağaç'a kadar orman ve dağların arasında farklı bir yolculuk serüveni doğa severleri bekliyor. Anıt Ağaç ise ayrı bir doğa harikası olarak 500 yılı aşkın yaşıyla ziyaretçilerini bekliyor. Geçmiş yıllarda Orman Bakanlığı tarafından tescil edilip koruma altına alınan Anıt Ağaç 11 metre boyunda, 3 metre çapında ve 9,60 metre çevre genişliğine sahip. Tüm doğa severleri doğa harikası bu güzel bölgeyi görmeye davet ediyorum" dedi. 
Anıt Ağaç'tan sonra yürüyüşüne devam eden Vali Funda Kocabıuyık 2000 metre yükseklikte bulunan Baklan orman yangın gözetleme kulesini ziyaret etti. Ziyareti sırasında kule görevlileriyle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, bölgeyle ilgili bilgi aldı. 
Ziyaretinin ardından son olarak Bahadır Köyünü ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet eden ve köy hakkında bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, askere gidecek gençlerle hatıra fotoğrafı çektirip hayırlı teskereler diledi. 
Vali Funda Kocabıyık'a yürüyüş ve ziyaretleri sırasında Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ve Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar eşlik etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: VALİ, KOCABIYIK, DOĞA, YÜRÜYÜŞÜNE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı