Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 10:56 Bu haber 10000 kez okundu
 
Gündem Haberi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlandı.
İlçemizde dün Kültürpark ta yapılan törenlere Banaz Belediyesi’nin çocuklar için yaptığı eğlence ve etkinlik damga vurdu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara en büyük armağanı olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılış Günü Olan” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılını coşkulu törenlerle kutluyoruz.

İlçemizdeki her okul öğrencilerinin katkısıyla kendi bünyesinde bir kutlama programı hazırladı.

Hafta boyunca okullarda kutladığı törenler dün Kültürpark’ta coşkulu katılımla kutlandı. Saat 09.45'teki çelenk sunma töreninin ardından Kültürpark’taki törenler saat 10. 00'da başladı. İlk olarak Müzik Öğretmeni Hatice Kunan yönetiminde İstiklal Marşı okundu. Ardından Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca, 23 Nisan’ın anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı. Yine Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Hamide Gencer’de 23 Nisan’ı anlatan konuşmasını yaptı.
Halk oyunları gösterilerinde Şehit İbrahim Karakülah Büyükoturak İlkokulu gösterilerini yaptı. “Çocuklardan Meclisi” isimli şiiri okuyan Ela Aydın’ın ardından Şehit Vehbi Demir İlkokulu folklör gösterilerini sundular. Şehitler İlkokulundan Beyza Sargın “Bayraksız Olamam” adlı şiirini okudu. Şiir okunurken her kıtada 6 parçadan oluşan Türk Bayrağı figürünün oluşturulması beğeni ile izlendi.
Mehmet-Makbule Erdem İlkokulu ekibi halk oyunları gösterilerini sunduktan sonra Şehit Vehbi Demir İlkokulu öğrencisi Boran Gencer de “Bayrak” şiirini seslendirdi. Törenler Mahire Eynel İlkokulu öğrencilerinin folklör gösterileri ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin koro eşliğinde çocuk şarkılarını seslendirmeleriyle tamamlandı.
Protokolün çocuklar için hazırlanan platforma geçmesi ile birlikte “23 Nisan Haftası” etkinlikleri kapsamında şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kaymakam İrfan Demiröz ve Belediye Başkanı Zafer Arpacı dereceye giren öğrencileri birer küçük altınla ödüllendirdiler.
Banaz Belediyesi bu yıl ilk defa çocuklar için bir “Çocuk Şenliği” düzenledi. 23 Nisan törenlerinin ardından başlayan şenlik gün boyu sürdü. Çocuklar değişik kıyafetli animasyon ekibi, Nasrettin Hoca, HacıvatKaragöz, örümcek adam, tahta adam ve onlarca şenlik personeli tarafından akşama kadar süren eğlenceyle doyasıya bayram kutladılar. Renkli geçen 23 Nisan’a katkı sağlayan herkese çocuklar adına teşekkür ediyoruz.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı