Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 10:38 Bu haber 2201 kez okundu
 
2 KÖYDE MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILDI
- Haberi
2 KÖYDE MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILDI

İlçemizin 2 köyünde dün muhtarlık seçimi yapıldı. 

Seçimler sakin bir ortamda her hangi bir olay yaşanmadan tamamlandı.

Ülke genelinde çeşitli nedenlerle boş bulunan mahalle, köy muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri ile köy statüsünden belde statüsü kazanan Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçimleri yapıldı.

Banaz ilçemizin Küçükler ve Banaz köyünde muhtarlık seçimleri tamamlandı. Banaz köyünde geçen yıl mart ayında yaşamını yitiren muhtar Engin Oktay’ın vefatından dolayı muhtarlık seçilen aza tarafından yürütülmekteydi.

Günler öncesi heyecanlı bir yarış yaşanan muhtarlık için Mehmet Uzunoğlu, Aziz Gökçay ve Yılmaz Aydemir aday oldu. Seçimler 6 Haziran 2021 pazar günü yapıldı. Zorlu yarışı resmi olmayan sonuçlara göre 173 oy alan Yılmaz Aydemir kazandı. Seçimde diğer adaylardan Mehmet Uzunoğlu 155, Aziz Gökçay da 67 ol aldılar. Kullanılan oyun 22'si geçersiz olarak kabul edildi.
Muhtarlık seçimi yapılan diğer köyümüz olan Küçükler’de de karşısında aday olmayan Nazif Kahraman seçimi kazandı. Burada mevcut muhtar Murat Öz, sağlık sorunları sebebiyle muhtarlık görevini bırakmıştı.
Kazanan adaylarımıza yeni görevlerinin hayırlı olmasını dileriz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: 2, KÖYDE, MUHTARLIK, SEÇİMİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı