Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 18:04 Bu haber 4558 kez okundu
 
BAŞBAKAN UŞAK’TAN “EVET” İSTEDİ
PAZAR GÜNÜ UŞAK’TA KONUŞAN YILDIRIM UŞAK TARHANASINI TANITACAKLARINI SÖYLEDİ
Gündem Haberi
BAŞBAKAN UŞAK’TAN “EVET” İSTEDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için Uşak kent meydanında toplanan Uşaklı vatandaşlardan referandumda “evet” oyu istedi.

Uşak’ta halka hitap eden Başbakan Uşak için müjdeler verdi. Başbakan Yıldırım, Kent meydanının yapımına başlanacağını, havaalanının çalıştırılacağını ve hızlı trenin de 2019 yılında hizmete gireceğini söyledi. 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumda evet oyu istediğini yineledi.

Vatandaşların AK Parti'ye 14 yıldır her seçimde artırarak yetki verdiğini hatırlatan Yıldırım, kendilerinin de boş durmadığını, memleketin kalkınması için yollar, hastaneler, okullar yaptıklarını, üniversiteler açtıklarını, tarıma, sanayiye, üretime her türlü desteği verdiklerini, gençlerin geleceği için yatırımlar gerçekleştirdiklerini anlattı.

Artık Türkiye'nin kazandıklarını kaybetmemesi gerektiğini dile getiren Yıldırım, "Sürekli kazanalım. Sürekli kazandıkça ne olacak? Türkiye güçlenecek. Türkiye güçlenince etrafındakiler horozlanmayacak, herkes haddini bilecek. Onun için Türkiye'nin güçlenmeye ihtiyacı var. Bugün AK Parti, yarın başka parti olur. 'Hayır, hayır, hayır' diye bozuk plak gibi yalan söyleyeceğine Kılıçdaroğlu, sen de 'evet' de, bu değişikliği yapalım. Sen de çalış, sen de belki milletin gözüne girersen, sen de iktidar olursun. Niye, karşı çıkıyorsun?"
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ekonominin şaha kalkacağını belirten Yıldırım, AK Parti döneminde "Bir Türkiye'yi üç Türkiye" yaptıklarını vurguladı.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının sonunda, “Uşak bizi hiç üzmedi bizde onları üzmeyeceğiz. Yatırımlara devam edeceğiz. Uşak Tarhanasını dünyaya tanıtacağız” dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı