Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 09:59 Bu haber 1201 kez okundu
 
ESNAF KEFALET’TE DALKIRAN REKORU
• KONGREDE BAŞKAN DALKIRAN 26 YILIN DEVAMINA İMZA ATTI.
- Haberi
ESNAF KEFALET’TE DALKIRAN REKORU

Banaz Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin olağan kongresi geçtiğimiz hafta yapıldı.

Toplantıda yıllardır başkanlığı sürdüren Mehmet Dalkıran tek aday olarak yeniden başkan seçildi.

S.S. Banaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde 2018-2019 ve 2020 yıllarının hesaplarını kapsayan genel kurul Cevizlibahçe Restorant’ta yapıldı. 

Kooperatifin pandemi sürecinde diğer bütün zarar eden kooperatiflere rağmen çok az bir zararla kapadığı, bunun da koronadan kaynaklandığı belirtildi. Pandemi sürecinde kredi taksitlerinin 2 defa ertelenmesi sebebiyle bir daralma yaşandığı vurgulandı. Buna rağmen ortakların kredi borçlarını mümkün olduğunca aksatılmadığını, bu sebeple kredi kullanımının aksamadığı belirtildi.

2018, 2019 ve 2020 yıllarının hesapları genel kurul tarafından ibra edildi. 2022, 2023 ve 2024 yıllarının tahmini bilançosu ve gelir gider hesapları da onaylandı. 3 yılda bir yapılan genel kurulda 3 yıl görev yapacak yeni yönetim kurulu seçimi de yapıldı. Yeni yönetim kurulu Mehmet Dalkıran, Bayram Sargın, Mustafa Şahin, Mazhar Özoğul, Sıtkı Gülener; denetleme kurulu da Gürkan Kaya ve Hüseyin Çetin’den oluşturuldu.
Esnaf Kefalet Kooperatifinde 26 yıldır görev yapan başkan Mehmet Dalkıran 3 yıllığına daha göreve seçilerek bu konuda bir rekora imza attı. Kooperatifin genel kurulunun yeni yönetime ve ortaklarına hayırlı olmasını dileriz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: ESNAF, KEFALET’TE, DALKIRAN, REKORU,
Yorumlar
Haber Yazılımı