Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 10:18 Bu haber 1550 kez okundu
 
FAS’LI GELİNLERE TÜRKÇE KURSU VERİLİYOR
- Haberi
FAS’LI GELİNLERE TÜRKÇE KURSU VERİLİYOR

Banaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Fas’dan gelerek Türkiye’ye yerleşen bayanlara “Türkçe Okuma-Yazma” kursu açtı.Fas’ın belirli şehirlerinden Türkiye’ye gelin olarak gelen ve asıl dilleri Arapça olan 10-15 bayan Banaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı “Türkçe Okuma-Yazma” kursa katılıyor.

Türkçe Okuma-Yazma Kursu Öğretmeni Fatma Gökpınar “öğrencilerinin öğrenmeye hırslı ve kararlı olduklarını belirtirken bu azimle giderlerse yakın zamanda konuşmasını ve yazmasını öğrenecekler” dedi.

Kursiyerlerden Rabia Lachhab Türkiye’den birisiyle evlendiğini ve Banaz ilçesinde yaşadığını söylerken, Türkiye’yi çok sevdiğini fakat Türkçe konuşamadığı için insanlarda anlaşmada zorluk çektiğini fakat bu kursa katıldığından bu yana kendini daha rahat ifade edebildiğini belirtti.
Sara El Moudden ise Türkiye’ye 3 yıl önce evlilik yaparak geldiğini ve eşinden öğrendiği kadarıyla Türkçe konuşabildiğini fakat yazamadığını belirtti. Bu kursa katıldığından bu yana daha iyi konuştuğunu ve yazmasını da öğrendiğini belirtirken arkadaşları adına kursun açılmasında emeği geçen Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Özden’e ve Banaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Biber’e teşekkür ediyoruz” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: FAS’LI, GELİNLERE, TÜRKÇE, KURSU, VERİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı