Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 07:15 Bu haber 5431 kez okundu
 
Gündem Haberi

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, Kaymakam İrfan Demiröz İlçe Emniyet Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirerek, İlçe Polis Teşkilatının Polis Gününü kutladı.  

Polis Günü etkinlikleri kapsamında; İlçe Emniyet Müdürü Nesimi Yıldırım beraberinde Polis Memurları ile birlikte Kaymakam Demiröz’ü makamında ziyaret ederek, yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Demiröz, "Köklü bir geçmişe sahip olan ve bu yıl 173. kuruluş yıldönümünü kutlayan   Türk Polis Teşkilatı, vatan sevgisini her şeyin üstünde tutarak, toplumsal huzur ve güvenin sağlanmasında, mesai kavramı gözetmeden, gece gündüz görevini her koşulda büyük bir özveriyle yerine getirmektedir.

Gücünü yasalardan ve halktan alan Polis Teşkilatımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır’ sözünde belirttiği gibi ülkemizin, bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacak ve üstlendiği tüm görevleri yasaları çerçevesinde yerine getirmeyi her zaman sürdürecektir. Polislik, alınan riskler ve sorumluluk itibariyle baskı unsurunun fazla olduğu, çalışma koşullarının ağır ve psikolojik anlamda yıpratıcı olduğu bir meslek grubudur. Toplumun huzur ve güvenliği için bu zor ve onurlu görevi büyük bir özveriyle yerine getirmeye çalışan polislerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
Halkın huzuru polisin gururudur, millet olarak güvenli ellere teslimiyetin rahatlığıyla gece ve  gündüz huzur içerisinde isek, bunu özveriyle    hizmet veren polislerimize    borçluyuz. Geçirdiğimiz zor günlerde fedakarca mücadele ederek vatanın ve milletin bölünmezliği uğruna şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, teşkilatın her kademesinde görev yapan fedakar ve cefakar  polislerimizin bu anlamlı   gününü en içten dileklerimle kutluyorum.  Sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm Polislerimize  aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk  ve başarılar diliyorum" dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı