Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 08:17 Bu haber 2943 kez okundu
 
HUZUREVİ SAKİNLERİ YAŞLILAR GÜNÜNDE AĞAÇ DİKTİ
Gündem Haberi
HUZUREVİ SAKİNLERİ YAŞLILAR GÜNÜNDE AĞAÇ DİKTİ

Vali Salim Demir “Huzurevi sakinlerimizin her biri adına dikilen fidanlar onların gelecek nesillere bıraktığı en güzel hediye olacaktır”

Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle beraber fidan dikti.

Merkez bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir'in yanı sıra Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Zengin ve huzurevi sakinleri katıldı.
Törende konuşan Vali Salim Demir ormanların bir milletin zenginlik kaynağı olduğunu belirterek her dikilen fidanın geleceğe matuf bir yatırım olduğunu kaydetti.
Etkinlik kapsamında Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan her bir yaşlı için bir fidanın toprakla buluşacağını ifade eden Vali Salim Demir, "Bu hafta 18-24 Mart Yaşlılar Haftası ve aynı zamanda Orman Haftasıdır. Bu çerçevede Uşak Huzurevinde kalan büyüklerimizle bir araya geldik ve onların daha huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından önemli bir yatırım olan Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin bahçesine fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Bugün burada her bir büyüğümüz için birer fidan diktik. İnanıyorum ki huzurevinde kalan büyüklerimiz kendi adlarına dikilen bu fidanlara titizlikle bakacaklardır. Huzurevi sakinlerimizin her biri adına dikilen fidanlar onların gelecek nesillere bıraktığı en güzel hediye olacaktır. Ağaç insanın doğumundan ölümüne kadar birlikte olduğu bir varlık. Bu nedenle gelecek nesillere daha yaşanabilir bir ülke bırakmak için orman örtümüzü korumalıyız. Bu törenin düzenlenmesinde emeği geçen orman teşkilatımız ve diğer birimlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Vali Salim Demir, konuşmasının ardından eşi Nezahat Demir, huzurevi sakinleri ve protokol üyeleriyle birlikte fidan dikti.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı