Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 09:01 Bu haber 1991 kez okundu
 
İLÇE STADINDA SUNİ ÇİM ÇIKMAZI
- Haberi
İLÇE STADINDA SUNİ ÇİM ÇIKMAZI

İlçemize uzun yıllar hizmet veren futbol sahasının yenilenmesi için çalışmalar başlatıldı.

Yıllardır sosyal tesisler olmadan hizmet veren sahanın soyunma odaları ve türibünlerin yapılması için girişimlerde bulunuldu. İhtiyaçların zaruri olduğunu gören Uşak İl Gençli ve Spor Müdürlüğü projenin yapılması için gerekli ödeneği tedarik etti. 

Projelerinin açıklanmasının ardından spor otoriteleri projedeki yanlışlık için uyarıda bulundular. Konunun incelenmesinin ardından ilçenin mükemmel konumdaki çim sahasının kaldırılıp yerine suni çim yapılacağı, ardından ise soyunma odalarının ve türibünlerinin yapılacağı öğrenildi.
Durumu öğrenen Banaz halkı sahanın çiminin kaldırılmasına karşı çıktı. Bu konudaki karşılıklı görüşlerin ise şu şekilde olduğu öğrenildi.
Uşak İl Spor Müdürlüğü, çim sahanın bakımının zor olduğunu, bunu karşılayacak bütçelerinin olmadığını, bu sebeple yıllık 200 bin lira bakım gideri olan çim sahanın kaldırılması ve yerine suni çim yapılmasına karar verdikleri ifade edildi.
Spor kulüpleri ve sporcular ise ilçemizdeki çim sahanın Ege Bölgesi’nin en düzgün ve en güzel sahası olduğunu, bunun kaldırılmasının ormanlık alanların talan edilerek maden aranması gibi birşey olduğunu söylediler. Ayrıca çim sahanın bakımının belirtildiği gibi yüksek maliyet getirmediğini, bunu araştırarak ilgili makamlara iletmelerine rağmen kabul görmediğini belirttiler.
Diğer taraftan çim sahanın sadece sulama ve biçme bakımının yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanıma uygun olduğu, suni çimin sahanın ise kısa sürede tahrip olduğunu, 5-6 yıllık bir kullanımdan sonra yenilenmesi gerektiğini iddia ettiler. Suni çimin sporcuların sakatlanması açısından son derece riskli olduğunu belirten spor otoriteleri bu yanlıştan dönülmesini istiyorlar.
Konuyla ilgili kaymakamlık ve belediye başkanının ilgisiz olduğunu iddia eden vatandaşlar çim sahanın kaldırılmasının büyük bir yanlış olduğunu belirttiler.
Bizler de Sayın Kaymakamımız Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanımız Zafer Arpacı’yı göreve davet ediyor, bu eşsiz sahanın yok edilmesinin engellenmesini bekliyoruz. Sahanın olduğu bölgede yeteri kadar alan olduğunu belirterek yapılacak suni çim sahanın ve ilgili bölümlerinin buranın yanına yapılmasının çok daha yararlı olacağını düşünüyoruz. 
Bu güzelim çim sahanın yerinde kalması ve ikinci bir suni çim sahanın yapılmasıyla Uşak ili ve çevresindeki futbol faaliyetlerinin ilçemizde yapılması için çok büyük bir avantaj elde edeceğimizin de bilinmesini istiyoruz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: İLÇE, STADINDA, SUNİ, ÇİM, ÇIKMAZI,
Yorumlar
Haber Yazılımı