Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 10:32 Bu haber 2590 kez okundu
 
İLÇEMİZDE KADINLARA ÖZEL FİLE ÖRME KURSU AÇILIYOR
- Haberi
İLÇEMİZDE KADINLARA ÖZEL FİLE ÖRME KURSU AÇILIYOR

İlçemizde ev hanımlarına özel file örme kursu açılıyor.
Yeni yıla başladığımızdan bu tarafa gündemde olan poşet sıkıntılarını gidermek için çalışmalar yapan Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaptıkları araştırmalar sonucunda kurs açılmasına karar verdiklerini belirttiler.
Bu kapsamda Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca yaptığı açıklamada; herkesin dilinde olan ve hem esnafların hem de vatandaşların sıkıntı yaşadığı poşet konusunda bir duyarlılık oluşturabiliriz diye düşündük ve bir kurs açmaya karar verdik. Plastiğin yüksek ölçüde çevreye zarar verdiğini hepimiz bilmekteyiz.
Bizde Halk Eğitim Merkezi ile ortak yaptığımız bir çalışma sonucunda evlerinde boş zaman geçiren kadınlarımıza vakit geçirebilecekleri ve hatta ticari kazanç elde edebilecekleri bir olanak sağlamış olacağız. İnanıyorum ki başarılı olacağız. Bu konu hakkında gerekse sanal alemden ve gerekli sitelerde paylaşımlar yaptık. Bizim için önemli olan kadınlarımızın sadece Halk Eğitim Merkezine gidip kurs başvuru belgesini doldurmaları. Bizlerde belirli sayıya ulaştığımızda kurs takvimini ve saatini belirleyip kursiyerlerimize bilgi vereceğiz. Hepimizin amacı içinde bulunduğumuz bu çevrenin temiz ve sağlıklı olmasıdır ifadelerini kullandı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: İLÇEMİZDE, KADINLARA, ÖZEL, FİLE, ÖRME, KURSU, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı