Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 09:58 Bu haber 4070 kez okundu
 
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
Gündem Haberi
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İlçemizde İlköğretim Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sürdü.

Ardından Banaz Mahire Eynel İlkoklu’nun düzenlemiş olduğu çeşitli etkinliklerle devam etti. Programa Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Emniyet Müdürü Taner Emre, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Kemal Metin konuşmasında; “Toplumda saygın ve başarılı bireyler yetiştirmek istiyorsak bunun çözümü eğitimdir.

Onun için çocuklarımızı hiçbir şekilde eğitim konusunda kısıtlama-dan, elimizden geldiği kadar destek olmalıyız. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı hayırlı ve başarılı olsun” dilek ve temennilerinde bulundu.

Törende öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğrencilerin hazırlamış olduğu renkli gösteriler ile devam eden program, 4. sınıf öğrencisinin bir grup anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine “Okula Hoşgeldiniz Çiçeği” sunulmasının ardından program sona erdi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: İLKÖĞRETİM, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı