Haber Detayı
07 Aralık 2021 - Salı 10:03 Bu haber 345 kez okundu
 
KIŞ TEDBİRLERİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
- Haberi
KIŞ TEDBİRLERİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

• Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Funda Kocabıyık Başkanlığı’nda yapıldı.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte oluşması muhtemel sorunları gündeme almak ve uygulanacak tedbirlerin görüşüldüğü Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi. 
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda Öz Merkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan kış tedbirleri toplantısında Kurum ve Kuruluşların yapacağı iş ve işlemler ile ilgili olarak, genelge çerçevesinde belirlenen talimatlar değerlendirildi.
Toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürleri katıldı. 
Toplantı öncesi konuşan Vali Funda Kocabıyık, alınacak tedbirler ile kış mevsiminde yaşanacak olumsuz hava ve yol şartlarında trafiğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde işletilmesi, sürücü ve yolcuların can ve mal güvenliğinin sağlanmasının öncelikli hedefleri olduğunu söyledi.
Toplantıda, kış mevsiminde, yerleşim birimlerinde genel hayatı etkileyeceği ve kurumlar arası koordinasyonu gerektirebileceği değerlendirilen, muhtemel yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda, olası can ve mal kaybının önlenmesi ya da en aza indirilmesi ve müdahale çalışmalarının hızlı ve etkin bir şekilde yapılabilmesi için İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 27.10.2021 tarihli Kış Tedbirleri Genelgesi kapsamında; İlimiz kamu kurum ve kuruluşları ile Kaymakamlıklarca gerekli tedbirlerin alınarak hazırlıklı olunması ve kurumlar arası koordinasyonun sağlanması görüşüldü.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Valilik Bülten
Etiketler: KIŞ, TEDBİRLERİ, KOORDİNASYON, KURULU, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı