Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 18:31 Bu haber 17369 kez okundu
 
ORGANİZE SANAYİ YERİ ONAYLANDI
SANAYİ SİTESİ VE UŞAK SERAMİK ARASI ORGANİZE SANAYİ OLACAK
Gündem Haberi
ORGANİZE SANAYİ YERİ ONAYLANDI

Banaz Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması çalışmaları ile ilgili olarak “OSB Yer Seçimi Komisyonu” toplantısı gerçekleştirildi.

İlçemiz Kaymakamlık Toplantı Salonunda toplantı yapılmış olup, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerince, OSB yer seçimi çalışmaları ve önerilen alan hakkında bilgi verilmiştir. Toplantıya Kaymakam Demiröz, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, San. ve Tek. Bak. Şb. Md. Bahattin Yıldız, Ziraat Yük. Müh. Bülent Ayan, TCDD 3. Böl. Md. Yol Bakım Şefi Tevfik Doğan, Karayolları 2. Bölge Md. Kadir Ercan, İl Kült. Tur. Şefi Ömer Ali Mıcık, Tarım Orm. Müd. Ziraat Yük. Müh. Mustafa Can , Banaz Bel. Fen İşl. Müd. Hatice Turgut, Tedaş Sorumlusu Abdullah Akıncı, Turan Tarımer Osmangazi Edaş Kam. Sor., Çevre Sağ. Tek. Yunus Karahan, Gürbüz Erçetin, San. Ve Tek. İl Md. Orhan Karalar, İl Özel İdaresi Şehir Plancısı Hilal Çetintaş, TEİAŞ Harita Müh. Ahmet Saraç, TEİAŞ Elektirik Müh. M. Selçuk Üstün, BOTAŞ İzmir Şube Md. Başmühendis Murat Demir, Botaş İzmir Şube Md. Müdür V. Turgay Topaloğlu, Havalimanı Müdür Yrd. Enis Eker’in katılımıyla yapıldı.

Banaz OSB yeri olarak incelenen alanın özellikleri ve alan hakkındaki kurum ve kuruluş görüşleri değerlendirilmiş, nihai görüş bildiren kurum temsilcilerince Banaz OSB yeri uygun görülmüştür.

Kaymakam Demiröz, “ilçemizin kalkınması toplumun huzuru ve tesisi için yaptığımız çalışmalar, projelerimiz başarıyla neticelenmeye başladı. Banaz’da bir idareci olarak son günlerimi geçirdiğim bu günlerde ilçemiz adına güzel gelişmelerin olması bizleri mutlu ediyor. Banaz’daki görevim sona ermekle birlikte Banaz halkına her zaman ve her zeminde imkanlarımız ölçüsünde çalışmaktan geri durmayacağımı belirtirken ilçemiz Banaz OSB projesinin hayata geçmesinde emeği geçen herkese başta Sayın Valimiz Salim Demir olmak üzere, Belediye Başkanımız Zafer Arpacı’ya ve tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum. “ dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ORGANİZE, SANAYİ, YERİ, ONAYLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı