Haber Detayı
02 Şubat 2022 - Çarşamba 10:44 Bu haber 2969 kez okundu
 
SOĞUK VE ZAMLAR PAZARI VURDU
İLÇE PAZARINDA YÜKSEK FİYATLAR VE SOĞUK ETKİLİ OLDU
- Haberi
SOĞUK VE ZAMLAR PAZARI VURDU

• Son günlerde yaşanan soğuk, kar ve zam fırtınası resmen çarşı pazarı vurdu. Vatandaşlar zamlara tepkili.

İlçemizin bölgesel nitelikteki pazarında fiyatlar tavan yaparken sabah pazara giden vatandaşlar da eli boş döndü.
Ülkemizdeki soğuk havalar ve kar yağışları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bölgemizde de aşırı soğukların sıkıntılara yol açtığı, -18'leri gören soğuk havanın vatandaşlara büyük zorluklar yaşattığı belirtildi.
Soğuk hava sebebiyle araçların mazotunun donduğu, bir çok aracın yolda kaldığı, sokakta ve dağlardaki hayvanların mağdur olduğu belirtildi. İlçemiz kaymakamlığı ve belediye başkanlığı Banaz’dan geçen vatandaşlara sıcak çorba ve erzak ikramında bulunurken bir gurup doğasever de karla kaplı dağlara taze ot ve yem bıraktı. 
İlçe pazarında ise fiyatlar resmen el yakıyor. Domates 15, salatalık 17, patates 6,5 lira, patlıcan-biber 20 lira, en küçük karnabahar ve lahana 10 lira, elma 5-6, portakal 7-8 liraları gördü. Öğleden sonra tespit ettiğimiz görüntülere göre salı günü ilçemizde kar yağışı sebebiyle pazar kurulmamasına rağmen pazarın oldukça boş olduğu ve erken saatlerde pazarcıların tezgahlarını topladığı görüldü. Konu ile ilgili görüştüğümüz birkaç vatandaş, pazarda fiyatların oldukça yüksel olduğu, insanların gelen yüksek elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeme zorunluluğu sebebiyle mutfağından kısma zorunda kaldıklarını ifade ettiler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: SOĞUK, VE, ZAMLAR, PAZARI, VURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı