Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 17:42 Bu haber 15621 kez okundu
 
ULUPINAR’DA KEŞKEK ŞENLİĞİ YAPILIYOR
• BANAZ ULUPINAR KÖYÜ MUHTARLIĞI 7. SİNİ DÜZENLEDİĞİ KEŞKEK ŞENLİĞİNİ 16 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ GÜNÜ YAPACAK.
Gündem Haberi
ULUPINAR’DA KEŞKEK ŞENLİĞİ YAPILIYOR

İlçemizin Ulupınar köyü bu yıl 7.si yapılacak olan “Keşkek Şenliği”ne hazırlanıyor. Köy dışında yaşayanlarla küçük bir beraberlik sağlamak amacıyla başlatılan buluşma, köylülerin ısrarıyla 7. kez yapılacak.

Yöremizde 14 yıldır yapılan “Yörük Şenliği”ne kardeş geliyor. Ulupınar’da köylülerin isteği ve muhtarlığın gayretiyle başlatılan Keşkek Şenliği, geleneksel hale getirilerek 7 yaşına ulaştı. 
Ulupınar köyü muhtarı Abdil Doğan, Yörükler Derneği Başkanı Remzi Kızıl ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Can’ın oluşturduğu tertip komitesi, bu yıl Ulupınar Keşkek Şenliği’ni biraz daha genişleterek ilçe sınırlarını aşmasını hedeflediler. Programı daha zengin olarak organize eden ekip, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın desteğiyle daha kapsamlı bir şenlik yapılacağını bildirdiler.
16 Haziran 2018 Cumartesi günü (2. Bayram) saat 09.30'da Ulupınar Köyü Pınar Üstü mevkiinde başlayacak olan şenlikte Nurcan Altınok konseri de verilecek.
Yine yöresel etkinliklerin vazgeçilmez mahalli sanatçıları Garip Ali, Alim Toker ve Aşık Coşkun’da birer konser verecek. Sunuculuğunu Hüseyin Demir’in yapacağı şenlik için çalışmaların tamamlandığını belirten tertip komitesi, bütün Banazlıları hafta sonu şenliğe beklediklerini ifade ettiler.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUPINAR’DA, KEŞKEK, ŞENLİĞİ, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı