Haber Detayı
17 Temmuz 2018 - Salı 11:50 Bu haber 9593 kez okundu
 
VALİ DEMİR ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
• Vali Salim Demir, 15 Temmuz Şehidi Mehmet Çetin'in Babasını Evinde Ziyaret Etti.
Gündem Haberi
VALİ DEMİR ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir Hanımefendi, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Mehmet Çetin’in babası Hüseyin Çetin’i evinde ziyaret etti.
Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir Hanımefendi’nin ziyaretlerine İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve eşi Şule Ergüder ve İl Müftüsü Eyüp Baldemir eşlik etti.  
Vali Salim Demir ziyaret sırasında: ”Vatan için seve seve canlarını veren kahraman şehitlerimize ne kadar şükran duysak, ne kadar teşekkür etsek azdır. Hüseyin Çetin amcamızın biricik evladı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın korumalığını yaparken 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamında Marmaris’te şehit düşen Mehmet Çetin evladımız da kahramanlığın en güzel örneğini göstererek şehadet şerbetini içmiştir. Uşak’ımızın kahraman evladı Mehmet Çetin kardeşimiz, o gece çarpışmada canını verdi ama, Sayın Cumhurbaşkanımızı koruyup, hainlerin ona yaklaşmasını engelleyerek takdire şayan mücadeleleri ile ülkemizi hain darbecilerden kurtarmış oldu.
Mehmet Çetin’le birlikte diğer 250 tane  15 Temmuz şehidimize de Allah’tan rahmet, gazilerimize de bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum.
15 Temmuz darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız, unutturmaya-cağız. Gelecek nesillere de bu hainliği anlatacağız ki, gelecekte bu tür hainlikler yaşanmasın, içimizden yanlış yollara sapan olmasın.
Bu vesile ile gerek şahsım gerekse Uşak Valisi olarak vatandaşlarım adına Şehit Mehmet Çetin kardeşimize şükranlarımızı bir kez dile getiriyor, kıymetli anne ve babasına böyle kahraman vatan evladı yetiştirdikleri için minnetlerimi sunuyorum.” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: VALİ, DEMİR, ŞEHİT, AİLESİNİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı