Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 10:03 Bu haber 2502 kez okundu
 
İLÇEMİZDE 3.645 ÖĞRENCİYE DİN EĞİTİMİ VERİLİYOR
İlçemizde merkez ve köylerinde açılan toplam 83 Kur’an Kursunda 3.645 öğrenciye temel dini bilgiler ve Kuran-ı Kerim eğitim-öğretimi verilmeye devam ediyor.
Bölgesel Haberi
İLÇEMİZDE 3.645 ÖĞRENCİYE DİN EĞİTİMİ VERİLİYOR

İlçemizde merkez ve köylerinde açılan toplam 83 Kur’an Kursunda 3.645 öğrenciye temel dini bilgiler ve Kuran-ı Kerim eğitim-öğretimi verilmeye devam ediyor.

Bu konuya oldukça önem veren Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz kursları ziyaret etmeye devam ediyor.

Kaymakam Demiröz konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “İlçemiz merkez ve köylerinde açılan Kur’an Kurslarıyla çocuklarımız hem dini bilgileri bu yaşlarda doğru kaynaklardan öğrenmiş oluyor hem de din eğitimini temelden almış oluyorlar.

Çocuklarımıza din eğitimi noktasında küçük yaştan itibaren sahip çıkmamız, onların yanında yer almamız gerekiyor. Dini ve milli değerlerimizi bilen, komşuluk ilişkilerini, sevgi, saygı ve hoşgörüyü bu yaşlarda karakterine katan, davranışlarına yansıtan, vatanını seven, bayrağına, milletine, ülkesine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmek hedefimizdir. Dünyadaki baş döndüren gelişmeleri iyi araştıran, düşünen sorgulayan, ilmi ve inancını en büyük kılavuz olarak kendisinde bulunduran, hayalleri ve ümitleri olan bir gençlik yetiştirmek en büyük hayalimizdir.
Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Bu anlamda Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir. Bu kapsamda hem Kaymakamlık olarak hem Müftülük olarak yapılacak çalışmaların ve projelerin takipçisi ve destekçisiyiz. Kurslara katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, Kur’an Kursu öğreticilerimize ilçe Müftümüz Remzi Karadoğan ve personeline ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: İLÇEMİZDE, 3.645, ÖĞRENCİYE, DİN, EĞİTİMİ, VERİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı