Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 08:22 Bu haber 4088 kez okundu
 
ÖRAV “EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER FİNALİ” PROJESİ İÇİN UŞAK’TAKİ EĞİTİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİLER
Gündem Haberi
ÖRAV “EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER FİNALİ” PROJESİ İÇİN  UŞAK’TAKİ EĞİTİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİLER

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Eğitimde İyi Örnekler Finali” projesi kapsamında Uşak’ta görev yapan öğretmenlere “Öğrenen Lider Öğretmen” eğitim atölyesi verdi. Farklı branşlardan 272 öğretmenin katıldığı eğitim, 17-18 Mart 2018 tarihlerinde Uşak İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2014 – 2015 eğitim öğretim yılından bu yana öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü ve gönüllülük esasına dayalı olan “Eğitimde İyi Örnekler Finali” projesinde farklı alanlardan uzman eğitimciler ilde görev yapan öğretmenler için çeşitli eğitim atölyeleri düzenleniyor. ÖRAV’ın da dahil olduğu projede Vakıf, “Öğrenen Lider Öğretmen” atölyesi düzenleyerek, Uşak’ta görevli ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine iletişim becerileri, ölçme ve değer-lendirme, sınıf yönetimi konularında bir eğitim verdi. Bu atölye kapsamında ÖRAV, etkili iletişim nasıl kurulmalı, sorun nasıl çözülmeli, dirençle nasıl baş edilir gibi konularda öğretmenlerle interaktif bir çalışma gerçekleştirdi.
Projeye katılan gönüllü öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirme fırsatının sunulduğu “Eğitimde İyi Örnekler Finali” projesinin önümüzdeki eğitim dönemlerinde de devam etmesi ve ÖRAV’ın farklı eğitim atölyeleriyle projeye desteğini sürdürmesi hedefleniyor.
Öğretmen Akademisi Vakfı
Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgu-layan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 230 eğitimci ekibi ile, 81 ilde 160.000’den fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı