Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 09:13 Bu haber 4368 kez okundu
 
UŞAK CEZAEVİNDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ
- Haberi
UŞAK CEZAEVİNDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Uşak E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılması riskine karşı önlemler alınıyor.

Alınan tedbirler doğrultusunda Ceza İnfaz kurumumuz özel ilaçlarla her gün düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

Özellikle nizamiye, kuruma giriş alanları, koğuşlar, ring araçları, servis araçları, yemekhane, revir, ortak kullanım alanları, koridorlar, eğitim alanları, spor alanları, kurum kütüphanesi, hükümlü ve tutuklulara verilen yayınlar kullanılmadan önce ve sonra dezenfekte  ediliyor.

Uşak Adliyesi, Uşak E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz kurumları ile Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüklerinde alınan önlemler hakkında konuşan Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz yaptığı yazılı açıklamada;
“Uşak Adliyesi, Uşak E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz kurumları ile Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)’un Dünya Sağlık Örgütünce Pandemi ilan edilmesi akabinde, bilim kurulunun tavsiyeleri ve Adalet Bakanlığımız Tehlikeli Salgın Hastalıklarla Mücadele Eylem Planı kararları doğrultusunda alınması gereken önlemler ivedilikle en üst seviyede alındığını, önlem almak kadar alınan önlemlerin devam ettirilmesi ve uygulamasının izlenmesi de çok önemlidir. Bu nedenle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalık yayılması tehdidine karşı alınan önlemlerin uygulanması dikkatle izlenmektedir.
Salgın hastalık yayılması tehdidinin ortaya çıkmasına müteakip, binalarımızın ve araçlarımızın dezenfekte edilmesi, personel, hükümlü ve tutukluların hijyenlerinin sağlanmasına yönelik, malzeme ve koruyucu ekipman (maske, eldiven, vs.) hızlı bir şekilde temin edilip, kullanıma sunulmuştur. Bu dönemde tüm binalarımız ve araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmekte olup, kurumlarımızda ortak alanlarda hijyen sağlanması için kullanılan solisyonlar personelimiz ve vatandaşlarımızın kullanıma sunulmuştur. Ceza infaz kurumlarında barındırılan hükümlü/tutuklulara yeteri kadar temizlik malzemesi düzenli olarak verilmektedir. Tüm personelimiz ve Ceza İnfaz kurumlarımızda barındırılan hükümlü/tutuklular yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yayılmasının önlenmesi konusunda binalara asılan ve dağıtılan broşür vesair yollarla bilgilendirilmiştir.
Binalarımıza girişte ateş ölçüm dahil tüm önlemler alınmış olup girişler güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Kurumlarımızda görevli tüm personelimizin temasın hastalığın yayılmasını sağlayan ana sebep olduğunu içselleştirilmesi sağlanmıştır. Burada saydığımız önlemlerin yanında, sayamadığımız daha pek çok önlem ile yeni yeni tip koronavirüs (Kovid-19)’un kurumlarımıza girişi engellenmiştir.
Adalet hizmetinin kesintisiz devam ettiği bu dönemde, Adalet bakanlığımız tehlikeli salgın hastalıklarla mücadele eylem planı doğrultusunda aldığımız bütün önlemler, Adalet hizmetinin yerine getirilmesinde görevli hakimlerimiz, Cumhuriyet Savcılarımız, avukatlarımız, personelimiz, bu hizmeti alan vatandaşlarımız ve Ceza İnfaz Kurumlarımızda barındırılan hükümlü ve tutukluların sağlıklı kalmasına hizmet etmektedir” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: UŞAK, CEZAEVİNDE, KORONAVİRÜS, TEDBİRLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı